آب کرفس چه خواصی دارد؟

1- ضد سرطان

آب کرفس ضدسرطان است. مصرف منظم این نوشیدنی از گسترش سلول های سرطانی جلوگیری می کند. علاوه بر این، آب کرفس حاوی ترکیباتی است که از فعالیت رادیکال های آزاد وتخریب سلولی جلوگیری می کنند. این خاصیت به ویژه در مورد سرطان های روده ی بزرگ و معده مؤثر است.

2-رفع کننده یبوست 

آب کرفس به گوارش بهتر کمک می کند زیرا حاوی موادی است که تسهیل کننده ی اجابت مزاج هستند. به همین جهت، کرفس همچون یک ملیّن عمل می کند و از یبوست جلوگیری می نماید.

3-بهبود عملکرد کلیه هاو سم زدایی از بدن 

این نوشیدی ادرارآور است و تولید ادرار را افزایش می دهد.در نتیجه با دفع مواد زائد از بدن توسط ادرار به بهبود عملکرد کلیه ها کمک می کند.آب کرفس به سم زدایی بدن و همچنین از بین رفتن سنگ کیسه ی صفرا کمک می کند.

آب کرفس و خواص ان

4- ضد التهاب

کرفس خواص ضدالتهابی دارد و به همین جهت، آب کرفس برای درمان آرتروز روماتیسمی، آسم، برونشیت و نقرس مفید است.

5- کاهنده استرس

آب کرفس اثر آرام بخشی هم دارد و به کاهش اضطراب و استرس کمک می کند. این نوشیدنی برای کسانی که بی خوابی دارند هم مفید است.آب کرفس میزان هورمون های استرس را هم کاهش می دهد؛ این هورمون ها اغلب باعث سفت شدن رگ های خونی و در نتیجه افزایش فشار خون می شوند.

6- کاهنده وزن

این نوشیدنی به کاهش وزن هم کمک می کند زیرا میل به خوردن شیرینی جات را کاهش می دهد.

7- کاهنده کلسترول بد خون

آب کرفس به کاهس کلسترول LDL خون هم کمک می کند. این نوشیدنی ترشح صفرا را افزایش می دهد و به این ترتیب، باعث دفع کلسترول از بدن می شود.

عوارض جانبی مصرف آب کرفس چیست؟

1-کرفس می تواند در برخی از افراد حساسیت ایجاد کند.مراقب علائم واکنش های حساسیتی همچون جوش، خارش پوست، تنگی نفس، درد قفسه ی سینه، ورم لب ها و زبان باشید. اگر متوجه هر یک از این علائم شدید، آب کرفس را کنار بگذارید و با پزشک خود مشورت کنید.
2-زنان باردار  باید از مصرف کرفس به هر شکلی خودداری کنند. در مورد زنان باردار، مصرف زیاد کرفس می تواند باعث انقباض رحم و در نتیجه، سقط ناخواسته شود.
3-کرفس می تواند فعالیت سیستم عصبی مرکزی را کُند کند بنابراین توصیه می شود کسانی که عمل جراحی در پیش دارند، حداقل دو هفته قبل از عمل، مصرف کرفس یا آب کرفس را متوقف کنند.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *