ایدز (AIDS)چیست؟

آموزش درباره ویروس اچ .آی .وی وبیماری ایدز باید جزیی از تعلیمات جنسی همه کودکان باشد.زمانه ما با گذشته بسیار فرق کرده است بنابراین دادن پاسخ های دقیق وصادقانه درباره بیماری ایدز هرقدر هم که سخت باشد به راستی موضوع مرگ وزندگی است.

آیا ایدز موجب مرگ میشود ؟

صحبت درمورد ایدز تقریبا همیشه به صورت نجوا ودرگوشی است ،بنابراین کودک شما احتمالا می داند که ایدز چیز وحشتناکی است وممکن است که ترسیده باشد .او ،هم به دانستن واقعیت نیاز دارد وهم محتاج قوت قلب است .کودکان همچنین ممکن است درباره رابطه بین اچ .آی .وی وایدز وتفاوت آن ها باهم سردرگم شوند،چیزی که بزرگسالان هم اغلب درباره آن به اشتباه می افتند.

هرچند که اچ .آی .وی یک ویروس است اما مانند سرماخوردگی یا آنفولانزا سرایت نمی کند وفقط دوز بیماری زای آن که در خون ومایع منی یافت می شود شخصرا آلوده می کند.برای کودکانتان توضیح دهید که بیماری ایدز بسیار خطرناک است ،اما برایش روشن کنید که نیازی نیست ازتماس معمولی با افراد حامل این ویروس خودداری کند.

ایدز یا سندرم نقص اکتسابی دستگاه ایمنی

ایدز یا سندرم نقص اکتسابی دستگاه ایمنی

چه چیزهای دیگری در باره ایدز لازم است تابدانید

واژه ایدز مخفف سندرم نقص اکتسابی دستگاه ایمنی است .واژه اچ.آی.وی مخفف ویروس نقص ایمنی انسانی است.وقتی دربدن شخصی به میزان کافی ویروس وجود داشته باشد،موادی به نام پادتن تولید می شودکه با آزمایش قابل شناسایی هست .اگر نتیجه آزمایش در مورد شخصی مثبت باشد به او اچ .آی .وی مثبت یا حامل اچ .آی .وی می گویند.

آیا کودکان ایدز میگیرند؟

کودکان به ندرت ایدز می گیرند .این اتفاق زمانی می افتد که زنی در دوران بارداری حامل ویروس این بیماری باشد وجنین چون دربدن مادر ازخون او تغذیه می کند به این ویروس مبتلا شود.

اکثر محققان براین باورند که آلودگی به ویروس اچ .آی .وی نهایتا منجر به خراب شدن دستگاه ایمنی بدن وبیماری ایدز می شود.این بدان معناست که بدن قادر به دفاع ازخود دربرابر عفونت ها نیست ،که نهایتا منجر به مرگ می شود.درمان قاطعی برای ایدز وجود ندارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *