توصیه های مفید جهت سرعت بخشیدن به درمان دیابت

دیابت چیست؟

دیابت یک بیماری بسیار خطرناک است که در آن بدن انسان نمی تواند قند مصرف شده را جهت تولید انرژی بسوزاند.دیابت شایع ترین علت بیماری های قلبی_عروقی، سکته ها، نارسائیهای کلیوی، کوری و قطع اندامها می باشد. در این مقاله موادی  را به شما معرفی می کنیم که می توانند در کاهش قند خون موثر بوده و دیابت را سریع تر درمان کنند.

 

1-مصرف پیاز و سیر

ترکیبات گوگردی مانند آلیل پروپیل دی سولفید موجود در پیاز و همچنین اکسید آلیل دی سولفید موجود در سیر با افزایش میزان انسولین خون، نقش بسیار مهمی در کاهش قند خون ایفا می‌کنند. به همین منظور قرص‌های سیری در بازار موجود است که مصرف آنها تا حدودی قند خون را کاهش می‌دهد.

 

پیاز و سیر در درمان دیابت

2- مصرف شنبلیله

بذر شنبلیله برای درمان دیابت مفید است. مصرف این سبزی باعث کاهش قند خون شده و به دیابتی‌ها کمک می‌کند. این گیاه همچنین موجب تسکین علائم دیابت مانند پرنوشی و پرادراری می‌شود. علاوه بر قندخون، تخم شنبلیله کلسترول خون را نیز کم می‌کند. ماده موثر تخم شنبلیله، گالاکتولامان است که از انواع فیبرهای قابل حل در آب است.

 

شنبلیله و درمان دیابت

3- نوشیدن دم نوش گیاه گزنه

گزنه در طب سنتی ایران به عنوان یک داروی کاهنده گلوکز خون شناخته شده است. عصاره برگ گزنه می‌تواند نقش حفاظتی در برابر افزایش میزان قندخون و تخریب سلول‌های پانکراس داشته باشد.

 

گزنه و درمان دیابت

4- دارچین

مصرف کمی دارچین در رژیم غذایی می‌تواند در حفظ سلامت بیماران دیابتی موثر باشد. افزودن مقدار کمی دارچین به قهوه صبحانه، آب پرتقال یا غلات مفید است و با جوشاندن آب با یک تکه دارچین، به راحتی می‌توان چای دارچین تهیه کرد. یک گرم دارچین، فقط 3 کالری دارد و بیماران دیابتی بدون نگرانی از چاق شدن می‌توانند آن را مصرف کنند. لازم به ذکر است این گیاه با اینکه اثر کاهندگی بر قند خون دارد،‌ تاثیری بسیار ناچیز بر HbA1C دارد.

 

دارچین و درمان دیابت

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *