کاهش وزن چه اثراتی در سلامتی شما دارد؟

1-از بین رفتن افسردگی

بالا بودن وزن می‌تواند باعث افسردگی شود . از طرفی افسردگی نیز احتمال چاقی مفرط را بالا می‌برد.با کاهش وزن و رسیدن به وزن ایده آل شما می توانید شادتر بوذه و از زندگیتان نهایت لذت را ببرید و افسردگی را از خود دور کنید.

2-تقویت قدرت حافظه

زمانی که اضافه وزن دارید مغزتان از لحاظ فعالیت به طور قابل ملاحظه ای دچار افت می شود و اضافه‌ وزن روی قدرت شناخت فرد تاثیر منفی می‌گذارد.پس با کاهش وزن ذهنتان پویا و خلاق تر می شود.

3- شاداب شدن پوست

چاقی علاوه بر ایجاد سلولیت می‌تواند مشکلات پوستی متعدد ایجاد کند؛ تولید چربی به جوش و لک منجر می‌ شود. علاوه بر آن خطر بروز عفونت‌ هاپوستی،پسوریازیس و رشد موی بیش‌ از حد را در پی دارد، زیرا چاقی مفرط روی میزان هورمون تاثیر می‌گذارد.پس کاهش وزن می تواند در شاداب شدن پوست شما نقش موثری داشته باشد.

اثرات کاهش وزن بر سلامتی

4-داشتن خواب آرام

اضافه‌ وزن به‌طور مستقیم سبب  نوعی اختلال خواب می شود .چرا که اضافه وزن باعث می شود دچار اختلالات تنفسی در حین خواب شویم و همین موضوع ما را از داشتن خوابی راحت باز دارد.

5-داشتن چشمان سالم

اضافه وزن همچنین سبب ابتلا به  آب‌مروارید ، گلوکوما و تباهی لکه زرد می شود که این بیماری ها در صورت درمان نشدن به نابینایی منجر می‌شود،  چاقی مفرط فشار چشمی را بالا می‌ برد که یکی از عوامل خطر بروز گلوکوما محسوب می شود.

6- سلامت مفاصل

اضافه وزن با فشار بر روی مفاصل سبب درد و تورم در این نواحی می شود و عملکرد  مفاصل درگیر را کاهش می دهد.خارپاشنه بروز ترک در کف پا زانو درد و آرتروز زودرس همگی بر اثر اضافه وزن به وجوذ می آیند و شما با کاهش وزن خود می توانید مفاصل سالمی داشته باشید.

7-سلامت قلب و عروق

کاهش وزن در افرادی که اضافه وزن دارند می تواند سبب بهبود فعالیت قلب و سیستم گردش خون شده و از بروز سکته های قلبی و مغزی جلوگیری کند.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *