8 خوراکی مفید برای درمان کبد چرب

1-گریپ‌ فروت

گریپ فروت منبع  ویتامین C و سرشار از خاصیت آنتی‌ اکسیدان است. مصرف میزان بالای این میوه به کبد کمک می‌ کند تا ماده سرطان‌ زا و سموم دیگر را از بدن دفع کند.

 

گریچ فروت مفید برای کبد

2-سیر

این گیاه بوته ای بد بو ولی پر خاصیت  باعث فعال شدن آنزیم هایی می شود که به دفع مواد مضر در کبد کمک می‌کند؛ سیر حاوی سلنیوم  و  آلیسین است که هر دو ترکیب طبیعی مفیدی برای پاک‌ سازی کبد است.

 

سیر مفید برای کبد

3-کاهو

برگ‌ هایی مانند کاهو  دارای قدرت خنثی‌ سازی ماده مضر مانند فلز،حشره‌ کش و مواد شیمیایی دیگر موجود در مواد غذایی است در نتیجه مصرف کاهو برای دفع سموم از بدن از جمله کبد مناسب است .

 

4

4-چای  سبز

این نوع چای سرشار از نوعی آنتی‌ اکسیدان گیاهی است. چای سبز نه ‌تنها یبوست و اختلال عملکرد معده را برطرف می کند بلکه عملکرد کبد را نیز بهبود می‌بخشد.

 

چای سبز مفید برای کبد

5- کلم بروکلی

مصرف  کلم بروکلی باعث افزایش تولید گلوکوزینولیت می شود که در تولید آنزیم‌ های هضم غذا به بدن کمک می‌کند. کلم بروکلی  نه‌ تنها سرشار از ویتامین C است بلکه به روند هاضمه و دفع سموم از بدن توسط کبد کمک می‌کند.

 

کلم بروکلی برای کبد

6-زردچوبه

این ادویه به هضم چربی و تولید صفرا کمک می‌کند. افزون بر آن به سم ‌زدایی کبد کمک می‌کند درنتیجه عملکرد کبد را بهبود می بخشد.

 

زردچوبه مفید برای کبد

7- شیرین‌ بیان

این گیاه در کاهش دادن تراکم آلانین آمینوترانسفرا و آسپارتات ترانس آمیناز، آنزیم‌ هایی که به طور عمده در کبد یافت می‌شود، مؤثر است. میزان بالای این آنزیم‌ ها نشانه آسیب‌ دیدگی کبد است. شیرین‌ بیان با به حداقل رساندن این آنزیم‌ ها به‌سلامت کبد کمک می‌کند.

 

شیرین بیان مفید برای کبد

8- گردو

گردو سرشار از اسید چرب امگا 3 و هم چنین گلوتاتیون است که به روند پاک ‌سازی کبد کمک می‌کند. فلانویید های موجود در گردو عملکرد کلی کبد را بهبود می بخشد.

 

2

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *