سریع ترین روش سفید شدن دندان +داروی گیاهی سفید شدن دندان

داشتن دندان های سفید و زیبا علاوه بر آن که بر زیبایی لبخند شما می افزاید بلکه در افزایش جذابیت ظاهری چهره شما نیز تاثیر بسزایی دارد .زرد شدن دندان ها امری ناخوشایند بوده و می تواند حتی مشکلی آزاردهنده به شمار آید .برای رفع این مشکل و سفید شدن دندان روش های بی شماری وجود دارد که با استفاده از آن ها می توانید لکه های دندانی را به سرعت از بین برده و مروارید های درون دهانتان را درخشان نمایید .با سلامت وب امروز همراه باشید تا با بهترین و سریع ترین روش سفید شدن دندان آشنا شوید .

سفید شدن دندان

سفید شدن دندان و داشتن دندان هایی سفید و زیبا یکی از آرزوهایی است که تحقق آن در افزایش زیبایی و اعتماد به نفس افراد تاثیر بسیار زیادی دارد .متاسفانه مصرف برخی مواد غذایی و نوشیدنی ها سبب تغییر رنگ دندان ها و زرد شدن آن ها می گردد .به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در سلامت وب امروز روش هایی برای تمیز و سفید نگهداشتن دندان ها به شما معرفی کنیم تا بدین طریق زیبایی از دست رفته دندان هایتان را به سرعت بازیابی نمایید .ذکر این نکته ضروری است که سفید شدن دندان ها به معنای سلامت آن ها نبوده و برای رفع پوسیدگی و سایر مشکلات دندانی حتما می بایست به دندانپزشک مراجعه کنید .


1.از محصولات سفید کننده دندان استفاده کنید.

استفاده از محصولات سفید کننده دندان که در داروخانه ها موجود است به عنوان یک محصول ساینده برای از بین بردن لکه‌های سطحی استفاده می شود و استفاده از آن نتایج بسیار خوبی به همراه خواهد داشت.این محصولات عبارتند از:


الف- خمیر دندان سفید کننده

برای سفید شدن سریع دندان ها می بایست حتما پس از صرف هر وعده غذا ،شیرینی و یا میان وعده ها دندان های خود را مسواک زنید .استفاده از خمیردندان های سفید کننده ورد تایید انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA) علاوه بر آن که محصولی ایمن است سبب از بین رفتن لکه های ایجاد شده بر روی دندان ها خواهد شد .حداقل روزانه دوبار از این خمیردندان ها استفاده کنید و پس از گذشت 2 تا 6 هفته متوجه از بین رفتن لکه های ایجاد شده بر روی سطح دندان هایتان خواهید شد .

سفید کننده دندان


ب- نوارهای سفید کننده دندان را امتحان کنید.

نوارهای سفید کننده دندان محصولی بسیار مناسب ،کاربردی و مقرون به صرفه برای سفید شدن سریع دندان ها در خانه می باشد.این محصول حاوی ژل های سفید کننده پراکسید هیدروژن بوده و بدون آسیب رساندن به مینای دندان به راحتی زردی دندان ها را از بین برده و و لبخندی جذابتر از قبل به شما هدیه می کند.در هر بسته از این محصول دو عدد نوار برای ردیف دندان های بالا و پایینی قرار دارد که برای سفید کردن دندانهایتان بهتر است نوارها را یک تا دو هفته، روزی یک بار و به مدت سی دقیقه استفاده نمایید.

مواد سفید کننده دندان در داروخانه


ج-قلم سفید کننده دندان را از یاد نبرید.

قلم سفید کننده دندان محصول تجاری دیگری است که استفاده از آن بعد از مسواک و استفاده از نخ دندان حداکثر هفته ای دو الی سه مرتبه می تواند دندان هایتان را به آسانی و در کوتاه ترین زمان ممکن سفید و زیبا نماید.برای استفاده از این محصول بعد مسواک و خشک کردن دندان با اپلیکاتور مقداری از ژل را به دندان مالیده و پس از بیست دقیقه دندان هایتان را بشویید .

ژل سفید کننده دندان


2. از روش های خانگی استفاده کنید.

استفاده از روش های خانگی ساده ترین،در دسترس ترین و کم عارضه ترین روش هایی است که برای سفید شدن سریع دندان ها می توانید از آن استفاده کنید .در ادامه به معرفی برخی از این روش ها می پردازیم.


الف -جوش شیرین

جوش شیرین ماده ای سابنده است که به شما کمک می کند بدون هیچ تلاشی از زرد شدن دندان هایتان خلاص شوید .کافی است مقداری جوش شیرین را بر روی مسواکتان قرار دهید تا به صورت خمیر در آید آن وقت دندان هایتان را به آرامی با آن مسواک زنید و پس از آن دندان هایتان را با آب بشویید .در هفته دوبار می توانید از این روش استفاده کنید تا به آسانی دندان هایتان را تمیز و سفید کنید.

سفید کردن دندان با جوش شیرین


ب -آناناس

جویدن تکه های آناناس پس از صرف هر وعده غذایی می تواند در تغییر رنگ دندان ها و سفید شدن آن ها تاثیر بسزایی داشته باشد.با جویدن آناناس آنزیمی به نام بروملین آزاد می شود که این آنزیم  سبب تولید بزاق بیشتر و پاکسازی کامل دندان ها می گردد.

سفید شدن دندان های زرد


ج -لبنیات

اسید لاکتیک موجود در لبنیات می تواند در محافظت از دندان های شما در برابر تغییر رنگ مفید باشد. از آنجا که اسید لاکتیکدر پاکسازی سطوح دندانی بسیار موثر و مفید می باشد بنابراین مصرف لبنیات راهی ساده برای رفع زردی دندان هاست.

سفید کننده های دندان


د -توت فرنگی

بعد از غذا ،توت فرنگی میل کنید. توت فرنگی حاوی اسید فولیک است که از همین رو مصرف آن به تمیز کردن و لایه برداری دندان کمک می کند و دندان ها سفیدتر به نظر می رسند. همچنین می توانید یک توت فرنگی را له کرده و به عنوان خمیر دندان سفید کننده طبیعی آن را با مقداری جوش شیرین مخلوط کنید و دندان هایتان را این خمیر دندان مسواک زنید.

سریع ترین روش سفید شدن دندان


ه- پوست موز

پوست موز را به قطعات کوچکی برش داده و سطح داخلی آن را بر روی دندان هایتان بمالید تا دندان های سفید تری داشته باشید .این کار را می توانید هر روز انجام دهید و بدون کمترین خطر بهترین نتیجه را کسب نمایید.

سفید کردن دندان با پوست موز


و- روغن نارگیل

مالیدن روغن نارگیل ارگانیک بر روی دندان ها به عنوان سریع ترین روش سفید کردن دندان ها شناخته شده است .این کار را هر روز صبح انجام دهید چرا که اسید لوریک موجود در این ماده از ایجاد پلاک در دندان ها جلوگیری کرده و علاوه بر آن  بوی بد دهان را از بین می برد.


ز – زنجبیل

برای سفید شدن دندان های زرد می توانید از زردچوبه و زنجبیل نیز استفاده کنید .این مواد به عنوان داروی گیاهی برای سفید شدن دندان شناخته شده اند.کافی است برای سفید شدن دندان با زنجبیل و سفید شدن دندان با زردچوبه از پودر این ترکیبات به صورت جداگانه برای پاکسازی دندان هایتان از جرم و پلاک استفاده نمایید.


3.از درمان های پزشکی استفاده کنید.

 برای مراقبت از دندان های خود سالانه دوبار به دندانپزشکی مراجعه کنید معاینه منظم دندان ها علاوه بر تضمین سلامتی آن ها هر گونه پوسیدگی دندانی را در صورت وجود در همان مراحل اولیه برطرف کرده و شما را از درمان های سنگین و پر هزینه دندانپزشکی معاف می کند .سفید کردن دندان با جرم گیری ،سفید شدن دندان با لمینیت ،سفید کردن  دندان با بلچینگ و کامپوزیت روش های موثر برای سفید شدن دندان فوری می باشد .انتخاب هر یک از روش های نامبرده بر حسب جنس و نوع دندان ها و میزان زردی آن ها توسط پزشک انتخاب شده و به بیمار پیشنهاد می شود .

سفید شدن دندان فوری


چگونه از زرد شدن دندان هایمان جلوگیری کنیم؟

برای جلوگیری از زرد شدن دندان ها توصیه های زیر را جدی بگیرید:


الف – نوشیدن مایعاتی که باعث لک شدن دندان های شما می شوند را کاهش دهید.

مصرف قهوه ،چای ،نوشابه و …..ممکن است دندان های شما را لکه دار کند. خبر خوب این است که با محدود کردن مصرف این نوشیدنی ها دندان های شما به طور طبیعی تمیز و سفید می شوند.سعی کنید این مایعات را از طریق نی بنوشید تا از زرد شدن دندان هایتان جلوگیری کنید.


ب -سیگار را ترک کنید.

کشیدن چند نخ سیگار کشیدن در روز می تواند دندان های شما را زرد کند. بنابراین با ترک کشسدن سیگار از زرد شدن دندان هایتان جلوگیری کنید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *