امروز:07/06/2023
نشانه های کمبود آب در بدن چیست

با نشانه های کمبود آب در بدن آشنا شوید

همه ما می دانیم آب برترین و سالم ترین نوشیدنی جهان است که در سلامتی و تناسب اندام ما تاثیر بسزایی دارد .بیشتر بدن ما از آب تشکیل شده است و آب برای حفظ حیات ارگان های عمومی بدن ضروری می باشد .بنابراین کمبود آب در بدن نشانه ها و علایمی دارد که در این نوشته سلامت وب خدمت شما معرفی می شود .بهتر است در صورت مشاهده هر یک از این نشانه ها مصرف آب را جدی بگیرید و در نوشیدن آب در طی روز صرفه جویی نکنید .

1- خشکی پوست

خشکی و کدری پوست ممکن است بر اثر برودت هوا در فصول سرد سال مانند زمستان اتفاق افتد اما عمده ترین دلیل خشکی پوست کمبود آب بدن است .بدین منظور برای آبرسانی به سطح پوستتان و درمان خشکی و ترک های پوستی آب بیشتری در طی روز بنوشید و از مرطوب کننده مناسب پوستتان استفاده کنید .
خشکی پوست در اثر کمبود آب بدن

2-خشکی دهان

اگر در طول روز آب کافی نمی نوشید ممکن است دچار خشکی دهان شوید .احساس تشنگی در طی روز را نادیده نگیرید و سریعا برای جبران اب از دست رفته بدنتان و رفع عطشتان آب بنوشید .خشکی دهان می تواند موجب بدبو شدن دهانتان نیز شود بنابراین با نوشیدن آب کافی در طی روز با یک تیر دو نشان زده اید هم از خشکی دهان نجات پیدا کرده اید و هم بدبو شدن دهانتان را از بین برده اید .

کمبود آب بدن و خشکی دهان


 3- سردرد

کمبود آب در بدن موجب سردرد می شود .سردرد در حالت طبیعی نشانه اصلی کم آبی بدن می باشد و به راحتی با نوشیدن آب کافی در طی روز قابل درمان است .
سردرد از نشانه های کمبود آب بدن

4- یبوست

اگر در دفع روزانه خود دچار مشکل می باشید و بیشتر اوقات مبتلا به یبوست می باشید آب بیشتری باید بنوشید تا جبران کمبود آب بدن را کرده باشید .کمبود آب یکی از دلایل اصلی کاهش حرکت روده ها و مشکل شدن عمل دفع می باشد .

یبوست در اثر کمبود آب بدن


 5- افزایش احتمال ابتلا به عفونت ها

کمبود آب بدن خطر ابتلا به انواع عفونت ها را افزایش می دهد .کمبود آب بدن یکی از عوامل موثر در بروز عفونت های ادراریست و به راحتی با تغییر رنگ ادرار و تیره شدن رنگ آن قابل شناسایی می باشد .برای درمان عفونت ادراری علاوه بر استفاده از داروهای تجویز شده توسط پزشکتان نوشیدن آب فراوان را فراموش نکنید .

عفونت ادراری در اثر کمبود آب بدن


 6- گرفتگی عضلات

اگر دائما دچار گرفتگی عضلات می شوید بد نیست بدانید ممکن است دچار کمبود آب در بدن شده باشید .
شما می توانید علاوه بر ماساژ درمانی میزان آب مصرفی خود را در طی روز افزایش دهید
تا با بهبود سرعت گردش خون در بدنتان سطح یون های سدیم و پتاسیم در بدنتان متعادل شده
و از گرفتگی عضلات در امان بمانید .
مواردی که در این مقاله  خدمت شما عزیزان معرفی شد
تنها چند نمونه کوچک از کم آبی بدن و عوارض مربوط به آن محسوب می شود
بنابراین کم آبی بدن را جدی بگیرید و روزانه بین 8 تا 10 لیوان آب بنوشید .

کمبود آب بدن و گرفتگی عضلات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.