نقش اب در تسریع کاهش وزن

نوشیدن آب چگونه در رژیم های لاغری به کاهش وزنتان کمک می کند؟

آب این مایع حیات بخش فواید بسیاری در تامین سلامتی و تناسب اندام ما دارد.نوشیدن 8 لیوان آب در طی روز نه تنها موجب سلامتی ،زیبایی و سلامت پوست می شود در رژیم های کاهش وزن نیز به شما کمک می کند تا سریع تر وزنتان را کاهش دهید و به وزن ایده آل برسید.شما می توانید از میوه های آبداری نظیر مرکبات نیز استفاده کنید تا اب بیشتری را به بدنتان برسانید . البته لازم به ذکر است که در کنار نوشیدن آب فراوان ورزش و برنامه غذایی را فراموش نکنید.در این نوشتار قصد داریم تا به بررسی مکانیسم اثر آب در رژیم های کاهش وزن بپردازیم.

1- کمک به هضم سریع تر غذا

نوشیدن آب فراوان در طی روز سبب می شود عملکرد کلیه ها بهبود یافته و مواد زائد بدن به خوبی دفع شود .با نوشیدن آب غذای مصرفی شما سریع تر هضم شده و به خوبی مواد دفعی توسط روده ها دفع می شود .

2- افزایش سوخت و ساز بدن

آب فاقد کالری می باشد و نوشیدن 8 لیوان آب در طی روز باعث افزایش سوخت و ساز بدن شده و کالری سوزی و چربی سوزی بدن را افزایش می دهد و بدین طریق سبب کاهش وزن می شود.نوشیدن آب در آقایان افزایش سوخت و ساز بدن  و در خانم ها شکستن سریع ذخایر قندی (کربوهیدرات ها) را به دنبال دارد.

3-کاهش آب میان بافتی

کم نوشیدن آب دز طی روز بدن را دچار کم آبی می کند و این موضوع سبب انباشته شدن آب میان بافتی می شود .بنابراین وزن بدن شما بر اساس میزان آبی که در طی روز می نوشید، تنظیم می شود.پس  هر چقدر آب بیشتری بنوشید، وزن بدن سریع تر کاهش خواهد یافت.

 

آب و هضم سریع تر غذا و افزایش سوخت و ساز بدن

4-آب جایگزین مناسب نوشیدنی های حاوی مواد افزودنی

نوشیدنی های حاوی مواد افزودنی نظیر نوشابه ،آب میوه های صنعتی و …..حاوی شکر، مواد افزودنی مصنوعی (رنگ دهنده ها و طعم دهنده) بوده  و کالری زیادی را به بدن رسانده و سبب چاقی می شوند.نوشیدن آب جایگزین سالمی به جای این نوشیدنی ها محسوب می شود .

5- کاهش اشتها

نوشیدن آب فراوان سبب کاهش اشتها شده و در نتیجه غذای کمتری را در طی روز مصرف می کنید .به همین دلیل در رژیم های لاغری توصیه می شود که ۱۵ دقیقه قبل از خوردن غذا، یک لیوان آب بنوشید.

6- بهبود عملکرد کبد در شکستن چربی ها

نوشیدن 8 لیوان آب در طی روز سبب بهبود عملکرد کبد می شود و کبد می تواند چربی های غذاهای مصرفیتان را به خوبی بشکند و سریع تر دفع شود.

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *