انبه چه خواصی دارد؟

 

کمتر کسی پیدا میشود که انبه دوست نداشته باشد طعم انبه به اندازه ای خوب است که اکثر مردم فراموش می کنند این میوه چه تاثیراتی بر سلامتی دارد.

فواید انبه برای سلامتی

پس از خواندن مطالب ذیل به این موضوع پی خواهید برد که این میوه چگونه می تواند به سلامت شما کمک کند و همچنین نکات جالبی در خصوص این میوه فرا خواهید گرفت!

انبه چه خواصی دارد؟

خواص میوه انبه:

 1. پیشگیری از بروز سرطان:
 2. تحقیقات انجام گرفته توسط محققین نشان داده اند که ترکیبات آنتی اکسیدانی موجود در انبه می تواند در برابر سرطان های کلون، پستان و نیز سرطان خون و پروستات از بدن محافظت کند. این ترکیبات عبارتند از: کرستین، isoquercitrin، آستراگالین، فیستین، اسید گالیک و methylgallat
 3. انبه پایین آورنده کلسترول:
 4. سطوح بالای فیبر، پکتین و ویتامین Cموجود در این میوه به پایین آوردن کلسترول خون (به ویژه پایین آوردن سطح کلسترول بد)  کمک می کند.
 5. انبه پاک کننده پوست:
 6. انبه می تواند هم به صورت خوراکی و هم به صورت استعمال خارجی برای کمک به بهبود پوست مورد استفاده قرار گیرد. انبه منافذ مسدود شده پوست را پاک می کند و جوش ها را از بین می برد.
 7. انبه و سلامت چشم ها:
 8. مصرف یک فنجان انبه خرد شده، ۲۵ درصد از نیاز روزانه به ویتامین A  را تامین می کند که به بهبود بینایی و جلوگیری از شب کوری کمک می کند.
 9. فواید و خواص انبه
 10. استفاده از انبه برای کمک به دیابت:
 11. برگ انبه به عادی شدن سطح انسولین در خون کمک می کند. روش های درمان خانگی دیابت شامل جوشاندن برگ های انبه در آب نوشیدن عصاره صاف شده این جوشانده می باشد.
 12. همچنین خود میوه انبه شاخص قند پایینی دارد، بنا بر این مصرف متعادل آن قند خون شما را بالا نخواهد برد.
 13. انبه جهت کمک به بهبود هضم غذا:
 14. پاپایا تنها میوه حاوی آنزیم های تجزیه کننده پروتئین نیست. چند میوه دیگر از جمله انبه نیز این خاصیت را دارند. انبه همچنین حاوی فیبر است که به هضم غذا و دفع مواد زاید کمک می کند.

منبع: انجمن بیماریهای خاص

ویرایش و گردآوری ؛ سلامت وب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *