باید ها و نباید های جراحی بزرگ کردن سینه

بزرگ کردن سینه ها به روش جراحی یکی از جراحی های زیبایی محسوب می شود .این عمل زیبایی با قرار دادن پروتز درون سینه سبب افزایش سایز و سفت شدن سینه می شود.اگر قصد دارید تا جهت بزرگ کردن سینه های خود از جراحی استفاده کنید با این نوشته سلامت وب همراه باشید تا اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم.

بزرگ کردن سینه

یکی از شایع ترین جراحی های زیبایی زنان جراحی بزرگ کردن سینه به وسیله قرار دادن پروتز درون سینه می باشد.این روش جراحی به خوبی می تواند سینه های کوچک را بزرگ کرده و سبب افزایش سایز سینه شما شود.

عوارض ناشی از جراحی بزرگ کردن سینه

چه افرادی مناسب برای استفاده از جراحی بزرگ کردن سینه می باشند؟

  • افرادی که به‌ صورت  مادرزادی سینه‌ های‌ کوچکی دارند.
  •  افرادی که رشد سینه در آن ها کممی باشد.
  • افرادی که سینه های غیرقرینه دارند. 
  • زنانی که در اثر افزایش سن دچار افتادگی سینه یا آتروپی شده‌اند.

از چه پروتز هایی برای بزرگ کردن سینه استفاده می شود؟

پروتز های مورد استفاده برای جراحی بزرگ کردن سینه به سه نوع تقسیم می شود . پروتز ها در سایزهای مختلف، حجم، طول، عرض و ارتفاع متفاوت  وجود دارد و نوع پروتز بر اساس خواسته بیمار و نتیجه معاینات بالینی شخص توسط پزشک تعیین می شود.استفاده از پروتز برای بزرگ کردن سینه مانعی برای شیر دهی محسوب نمی شود.در ادامه به معرفی انواع پروتزها می پردازیم:

  • پروتزهای آب نمکی گرد و مدور

این دسته از پروتز ها توسط محلول آب نمک پر شده اند و در  صورت پاره شدن تخت و صاف شده و مایع درون این پروتز در زمان کوتاهی جذب بدن می شود.استفاده از این پروتز در افراد کمتر از 18 سال ممنوع می باشد.

انواع پروتز برای بزرگ کردن سینه

  • پروتز های سیلیکونی

این دسته از پروتز ها حاوی ژل چسبنده بوده و به علت داشتن ظاهری کاملا طبیعی در فرد ناراحتی خاصی را ایجاد نمی کنند.این پروتز در صورت پاره شدن از بین نرفته و مصرف آن در افراد کمتر از 22 سال ممنوع است.

  • پروتز های ژل شکل دهنده

پروتز های ژل شکل دهنده از سیلیکونی با قدرت چسبندگی بالا و متناسب با آناتومی بدن ساخته شده اند و استفاده از این پروتز ها در بیماران عوارض کمتر و دوران نقاهت کوتاه تری خواهد داشت.استفاده از پروتز سیلیکونی در افراد زیر 22 سال ممنوع می باشد.

نحوه استفاده از پروتز ها برای بزرگ کردن سینه به چه صورت می باشد؟

1- از طریق دور هاله سینه

2- از طریق زیر سینه

3- از طریق زیر بغل

4- از طریق ناف

آیا استفاده از پروتز برای بزرگ کردن سینه منجر به سرطان سینه می شود؟

استفاده از پروتز  سینه هیچ ربطی به سرطان ندارد و مطالعات نشان داده است احتمال ابتلا به سرطان سینه در زنانی که از پروتز سینه استفاده نموده اند بسیار کمتر از سایر زنان می باشد.
استفاده از پروتز برای بزرگ کردن سینه

عوارض ناشی از بزرگ کردن سینه به روش جراحی کدامست؟

هر جراحی به موازات اثر درمانی عوارضی نیز به همراه دارد که این جراحی نیز ازین قاعده مستثنی نبوده و ممکن است پس از جراحی شاهد عوارضی نظیر خونریزی، عفونت، هماتوم، غیرقرینه بودن سینه‌ ها و کپسولار کانترکچر و… باشیم.
که در صورت مراجعه به مراکز معتبر پزشکی
و جراح متبحر احتمال این عوارض تا حدود بسیار زیادی کاهش می یابد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *