شیرسویا درمانی مناسب برای پیشگیری از پوکی استخوان

شیر سویا  یک شیر کاملا گیاهیست که رنگ آن کمی از رنگ شیر گاو تیره تر بوده و مزه ای شبیه طعم غلات دارد این شیر دارای خواص بسیاری برای سلامتی شما می باشد که در این مقاله به اختصار به این خواص درمانی اشاره شده است.

شیر سویا چیست؟

شیر سویا کاملا گیاهی دارای رنگ شیری و مزه ای شبیه طعم غلات بوده و حاوی مقادیر بالایی پروتئین می باشد .این شیر بر خلاف شیر گاو فاقد کلسیم بوده و نوشیدن آن سبب افزایش میزان جذب ماده معدنی کلسیم در بدن می شود .

شیر سویا چیست؟

خواص تغذیه ای شیر سویا چیست؟

شیر سویا به علت داشتن سویا دارای پروتئین بسیار بالایی بوده و حاوی اسید آمینه های مفیدی نظیر متیونین و سیستئین بوده و می تواند جایگزین مناسبی برای گوشت در افرادی که از این ماده غذایی استفاده نمی کنند به شمار آید .این نوشیدنی حاوی ترکیباتی به نام  ایزوفلاونوئیدها بوده و در نتیجه شیر سویا دارای خواص آنتی اکسیدانی بسیار بالایی می باشد .

ارزش تغذیه ای شر سویا

نقش شیر سویا در یائسگی و عوارض ناشی از آن چیست؟

شیر سویا حاوی ترکیباتی به نام فیتو استروژن بوده که موجب کاهش عوارض یائسگی در زنان می شود .این ترکیب  شبیه استروژن بوده و می تواند خطر ابتلا به پوکی استخوان ،گرگرفتگی های شبانه و تعریق زیاد را در زنان یائسه  به پایین ترین سطح برساند .بنابراین زنان یائسه از نوشیدن شیر سویا نباید غافل شوند .

شیر سویا و پیشگیری از پوکی استخوان ها

با شیر سویا به جنگ پوکی استخوان ها بروید

شیر سویا با دارا بودن ترکیبات ایزو فلاوینی سبب افزایش جذب کلسیم در بدن شده و می تواند در سلامت و استحکام استخوان ها و مفاصل نقش موثری داشته باشد و دشمن پوکی استخوان محسوب شود .

پیشگیری از سقط جنین با شیر سویا

نوشیدن حداقل  یک لیوان شیر سویا در طی روز در زنانی که به وسیله روش های پزشکی باردار شده اند می تواند سبب موفقیت عمل لقاح در آن ها و پیشگیری از سقط جنینشان شود .این شیر در تقویت قوای جنسی و افزایش میزان باروری زنان و تقویت تخمک ها ماده مفیدی محسوب شود .

عوارض شیر سویا

عوارض استفاده از شیر سویا چیست؟

این نوشیدنی  ممکن است در برخی افراد که سابقه حساسیت به مواد غذایی را دارند سبب بروز واکنش های آلرژیک شود .بنابراین توصیه می شود قبل از مصرف شیر سویا مقدار کمی از آن را بنوشید و در صورت عدم حساسیت به آن شیر سویا را به برنامه غذاییتان اضافه کنید  تا از خواص بی نظیر آن بهره مند شوید .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *