امروز:05/07/2022
علت ابتلا به آب مروارید

دانستنی های مفید در مورد آب مروارید

افزایش سن پیامد های بی شماری دارد و بر روی تمام اجزای بدن ما اثر می گذارد .چشمان ما نیز از ازین قاعده مستثنی نبوده و در اثر افزایش سن دچار مشکلی به نام آب مروارید می شوند .این عارضه با تاری دید همراه است و به راحتی درمان می شود .اگر می خواهید در مورد آب مروارید بیشتر بدانید با سلامت وب امروز همراه باشید تا با این عارضه از ابتلا تا درمان آن آشنا شده و اطلاعات جامع و کاملی را در مورد آب مروارید کسب نمایید .

آب مروارید چیست؟

آب مروارید cataracts باعث تاری دید می شود .همان طور که می دانید عدسی چشم ما در حالت طبیعی کاملا شفاف است اما زمانی که چشم دچار این عارضه می شود عدسی کاملا  ضخیم و کدر شده و به علت عدم عبور نور منجر به تاری دید می شود .آب مروارید بیماری مسری نیست یدون درد بوده و به راحتی قابل درمان است .و بهتر است بدانید این عارضه منجر به کوری و از دست دادن چشم نمی شود .

راه تشخیص آب مروارید

نشانه های ابتلا به آب مرواریدچیست؟

 1. حساس شدن به نور
 2. تغییرات مکرر نمره عینک
 3. دوبینی
 4. احتیاج به نور بیشتر برای دیدن
 5. کاهش دید شبانه
 6. محو شدن رنگ ها
 7. دیدن اطراف به رنگ زرد

مراقبت های پس از جراحی آب مروارید

علت بروز آب مروارید چیست؟

 1. افزایش سن
 2. سابقه فامیلی
 3. ابتلا به دیابت
 4. ضربه خوردن چشم
 5. مصرف داروهایی نظیر کورتون
 6. قرار گرفتن در مقابل نور آفتاب

راه تشخیص آب مروارید چیست؟

در صورت افزایش سن یا داشتن هر کدام از نشانه های بالا به چشم پزشک مراجعه کنید تا با معاینه چشمان شما  به علت اصلی مشکلات چشمی شما پی برد .پزشک با بررسی وضعیت چشمان شما به راحتی می تواند این عارضه را تشخیص دهد و پروسه درمان را آغاز نماید .

راه درمان آب مروارید چیست؟

بهترین و تنها ترین راه درمان این عارضه چشمی انجام جراحی می باشد .در صورت خفیف بودن نشانه ها می توان با اصلاح شمار عینک تا حدودی این عارضه را درمان کرد .جراحی به راحتی با بی حسی موضعی چشم انجام می شود .

آب مروارید چیست؟

جراحی آب مروارید چگونه انجام می شود؟

جراحی  تحت بی حسی موضعی با  میکروسکوپ انجام می شود سپس عدسی چشم را خارج کرده و یک عدسی سالم یا لنز دائمی را جایگزین عدسی کدر می کنند .این عدسی یا لنز برای همیشه در چشمتان باقی خواهد ماند .در واقع این جراحی نوعی پیوند عدسی مصنوعی می باشد که باعث دید بهتر بیمار و عدم استفاده از عینک های با نمره بالا می شود .

مراقبت های پس از جراحی

 1. انجام تمامی فعالیت ها آزاد بوده و تنها باید از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید .
 2. استفاده از قطره های تجویزشده توسط پزشک در موعد مقرر در بهبودی شما موثر است .
 3. مراجعه و ویزیت مجدد توسط پزشک
 4. استفاده از عینک آفتابی پس از جراحی

روش درمان آب مروارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.