دانستنی های مفید در مورد چای سفید

شاید با شنیدن نام چای سفید کمی تعجب کرده باشید و برایتان این سوال پیش آمده باشد که چای سفید چیست؟در پاسخ به سوالتان باید بگوییم که چای سفید نوعی چای است که به علت متفاوت بودن نحوه چیدنش نسبت به چای سیاه به چای سفید شهرت یافته است.این چای دارای خواص درمانی بی شماریست که در این نوشته سلامت وب به معرفی و تشریح آن می پردازیم.

چای سفید چیست؟

چای سفید نوعی چای است که به علت متفاوت بودن روش برداشت آن نسبت به سایر چای ها به این نام منتسب شده است.

این چای دارای خواص درمانی بی شماریست و به انواع مختلفی تقسیم می شود:

  •  گل صد تومانی سفید
  •  ماه طلایی
  •  سوزن نقره ای
  •  ابر سفید

انواع چای سفید


نحوه چیدن چای سفید به چه صورت می باشد؟

وقتی که برگ های چای رسید

و قبل از باز شدن غنچه ها غنچه های چای چیده شده

و قبل از خشک شدن تحت بخار شدن

و فرایند تبخیر قرار می گیرند.

کرک های موجود  بر روی این غنچه ها در طی این فرایند از غنچه ها جدا شده

و پس از خشک کردن تبدیل به چای سفید می شوند.


چای سفید ضد استرس

این چای بهترین نوشیدنی ضد استرس می باشدکه مصرف آن باعث آرامش روحی شده و استرس و اضطراب را کاهش می دهد.این نوشیدنی بهترین نوشیدنی برای آرامش اعصاب در روزهای سخت کاری می باشد.

چای سفید ضد استرس


چای سفید کاهنده وزن

اگر علاقمندید وزنتان را کاهش دهید توصیه می کنیم از این نوشیدنی استفاده کنید.این نوشیدنی فاقد کالری بوده و از تجمع سلول های چربی در بدن جلوگیری می کند.این نوشیدنی محرک خوبی برای آنزیم تجزیه کننده چربی بوده و با شکستن سلول های چربی بدن شما را لاغر می کند.

ضد سرطان

این چای به علت دارا بودن ترکیبات آنتی اکسیدانی و پلی فنول ها دارای خاصیت ضد سرطانی می باشد و مصرف آن شما را در برابر ابتلا به سرطان ایمن کرده و سیستم ایمنی بدنتان را تقویت می نماید.


پیشگیری از پیری زودرس پوست

شما می توانید برای پیشگیری از پیری زودرس پوستتان از این چای استفاده کنید.این نوشیدنی از سلول های پوستتان در برابر آسیب های ناشی از نور خورشید محافظت می کند و با جوانسازی پوستتان بهترین روش موثر برای پیشگیری از پیری زودرس پوست محسوب می شود.

خواص درمانی چای سفید


نحوه تهیه نوشیدنی چای سفید

برای تهیه این نوشیدنی مفید و سودمند یک قاشق چایخوری از این چای را به آب جوش اضافه کنید و درپوشی بر روی ظرف قرار دهید پس از گذشت 5 دقیقه این نوشیدنی دم کشیده و آماده مصرف می باشد .این چای را نوش جان کنید تا از فوائد درمانی بی نظیر آن بهره مند شوید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *