به کودکان درباره بیماری شان چه بگوییم؟

آرزوی هر پدر و مادری این است که فرزندش زندگی همراه با سلامت و بدون دغدغه داشته باشد و وجود هر بیماری بیش از آنکه کودک را آزرده کند والدین را درگیر میکند و اکنون توصیه هایی برای والدین کودک مبتلا به نارسایی مزمن کلیوی و سایر بیماریها میخوانیم.به کودکانمان درباره بیماری شان چه بگوییم

گفتگو درباره بیماری کودکان

قطعا هنگامی که به شما گفته می شود فرزندتان مبتلا به نارسایی مزمن کلیوی است، دچار احساس اضطراب و سردرگمی می شوید. وجود چنین احساساتی کاملا طبیعی است اما حقیقت این است که بیماری فرزندتان واقعیتی است که شما و خانواده تان باید با آن کنار بیایید. شما می توانید برای مبارزه با عوارض جانبی این بیماری گام هایی را بردارید. در این مقاله برخی توصیه هایی را که ممکن است برایتان مفید باشد را خواهید یافت.

کودک و بیماری مزمن کلیوی

آموزش و بالابردن اطلاعات کودکان درباره بیماری

  • تا آنجایی که می توانید در مورد بیماری فرزندتان و درمان هایی که شما امکان اجرا کردن آنها را دارید، بیاموزید و این اطلاعات را به فرزندتان نیز انتقال دهید. یقینا از آنچه فرزندتان می تواند در باره بیماری خود بیاموزد، شگفت زده خواهید شد و در بسیاری موارد کودکان حتی بیش تر از بزرگسالان این توصیه ها را می پذیرند.
  • فرزندتان را تشویق کنید تا سوالات خود را نه تنها از شما بلکه از پزشک، پرستار و متخصصینی که با آنها سروکار دارد نیز بپرسد.
  • سعی نکنید بیش از آنچه فرزندتان می تواند درک کند به او توضیح دهید، اما با این حال به یاد داشته باشید که نباید به او دروغ بگویید و همچنین نباید به خاطر درمان ها و مراحلی که باید پشت سربگذارد از او پوزش بخواهید.
  • به کودک خود کمک کنید تا پزشک، پرستار، مددکار اجتماعی، متخصص تغذیه و هر فرد دیگر از تیم پرستاری را درک کند. همه این افراد به این خاطر هستند که به کودک شما کمک کنند احساس بهتری داشته باشد. حتی اگر کار هایی انجام دهند که باعث شود کودک به صورت موقتی احساس درد یا ناراحتی داشته باشد.
  • منبع: انجمن بیماریهای خاص
  • ویرایش و گردآوری :سلامت وب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *