دمنوش بومادران و خواص درمانی بی نظیر آن

اثرات درمانی بومادران در طب سنتی

بومادران یکی از گیاهان دارویی مفید است که خواص بی شماری در درمان بسیاری از بیماری ها دارد.از این گیاه به نام های الف‌ورقه،بی‌مادران، بوماران، ارمواز، علف هزاربرگ نیز نامبرده می شود .در این نوشته به تشریح خواص این گیاه دارویی و اثرات درمانی آن پرداخته ایم.

گیاه بومادران چیست؟

بومادران یکی از گیاهان دارویی مفید در طب سنتی بوده که دارای طبع گرم و خشکی می باشد .نام مرسوم این گیاه خون دماغ است که به علت کاربرد آن در بند آمدن خونریزی دماغ به این نام خوانده می شود .

بومادران و خواص درمانی آن

بومادران در چه مواردی استفاده می شود؟

  •  جلوگیری از چین و چروک پوست
  • رفع رسوبات رگ ها
  • افزایش رشد موها
  • دفع کرم روده و معده
  • درمان سردرد های میگرنی
  • کاهش خونریزی عادت کاهیانه
  • روشن شدن پوست و درمان آکنه
  • کاهش درد های روماتیسمی

مصارف درمانی گیاه بومادران

آیا مصرف دم نوش بومادران در درمان بیماری های قلبی مفید است؟

استفاده از دمنوش بومادران موجب رفع رسوبات از رگ ها شده و ورم رگ ها را کاهش می دهد .این گیاه دارویی کاهنده فشار خون بوده و با پیشگیری از گرفتگی عروق در بهبود عملکرد قلب و درمان بیماری های قلبی موثر است.دم نوش بو مادران موجب رقیق شدن خونتان شده و از لخته شدن خون در عروق جلوگیری می کند.

آیا دم نوش بومادران در سلامتی کلیه ها نقش دارد؟

استفاده از دم نوش بومادران سبب افزایش حجم ادرار شما شده و در نتیجه برای رفع مشکلات کلیه ها نظیر عفونت ها و سوزش ادراری بسیار مفید است .این دم نوش درمان خوبی برای دفع سنگ های کلیه می باشد.

خواص درمانی دم نوش بومادران

نقش دم نوش بومادران در زیبایی پوست چیست؟

دم نوش بومادران موجب روشن شدن پوست و حذف آکنه از روی پوستتان می شود .این دم نوش می تواند موجب کاهش اثرات پیری زودرس پوست شده و از چین و چروک های پوستی جلوگیری می کند .کافیست برای زیبایی پوستتان هر ماه به مدت یک هفته ، دمنوش بومادران را بنوشید.

بومادران تسکین دهنده درد های روماتیسمی

اگر از درد های روماتیسمی و مفصلی رنج می برید توصیه می کنیم از دم نوش بومادران استفاده کنید .این دمنوش  عوارض ناشی از بیماری روماتیسم مانند درد و خشکی مفاصل ، خواب رفتن اعضای بدن و بی حسی آن ها را درمان می کند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *