امروز:06/07/2022
رازیانه و درمان یبوست

آیا از خواص درمانی رازیانه اطلاع دارید؟

رازیانه یکی از گیاهان دارویی پرکاربرد و مغذیست که اثرات درمانی بی شماری دارد.شما با مصرف این گیاه می توانید با یک تیر چند نشان را بزنید و سلامتی خود را تضمین نمایید .اگر شما تاکنون فکر می کردید که این گیاه  فقط در ازدیاد شیر مادران موثر است سخت در اشتباهید .شما با خواندن این مقاله سلامت وب می توانید از تمام خواص درمانی این گیاه آگاه شده و مصرف آن را جزو عادات غذایی خود قرار دهید.

رازیانه چیست؟

رازیانه گیاهیست با طبیعت بسیار گرم که بیشتر در درمان های طب سنتی کاربرد دارد.این گیاه به دو صورت جوشانده و عصاره روغنی آن استفاده می شود و دارای خواص درمانی بی شماری می باشد. رازیانه سرشار از هورمون های زنانه یا همان فیتو استروژن هاست که مصرف آن فاقد عوارض جانبی می باشد.لازم به ذکر است بدانید که از این گیاه به عنوان ادویه در آشپزی نیز استفاده می شود.

رازیانه سرشار از اسید فولیک

ترکیبات تشکیل دهنده رازیانه

این گیاه  منبع غنی از منگنز، پتاسیم، منیزیم، کلسیم، آهن، ویتامینC و B3 بوده و ترکیباتی مانند آنتول ، فنشون،کامفن، لیمونن و استراگول در آن به وفور یافت می شود.

تجربه کاهش وزن با مصرف رازیانه

رازیانه نوعی سبزی کم کالریست که هر صد گرم آن دارای سی کالری می باشد .بیشترین حجم این سبزی از آب تشکیل شده است فلذا مصرف آن باعث احساس سیری طولانی مدت در شما شده و از ریزه خواری شما در طی روز جلوگیری می کند و از این طریق به کاهش وزنتان کمک می نماید .این سبزی منبع غنی از ماده معدنی پتاسیم می باشد که به همین دلیل سبزی مدر و ادرار آوری محسوب شده و مصرف آن در پاکسازی بدن از سموم بسیار موثر است.

رازیانه چیست؟

پیشگیری از پوکی استخوان با مصرف رازیانه

این گیاه  حاوی سطح بالایی از کلسیم می باشد که مصرف آن می تواند موجب استحکام استخوان ها ده و عامل مهمی در پیشگیری از ابتلا به پوکی استخوان محسوب شود.هر 100 گرم  از این گیاه دارای 45 میلی گرم کلسیم است که با افزودن آن به جیره غذایی خود می توانید از ابتلا به پوکی استخوان پیشگیری نمایید.

کاهش فشار خون با مصرف رازیانه

هر 100 گرم  این گیاه حاوی 400 میلی گرم پتاسیم است که  موجب شده است تا این گیاه به عنوان سبزی ضد فشار خون شناخته شود.شما با مصرف این گیاه می توانید میزان فشار خونتان را تنظیم کنید و آن را ثابت نگهداشته و از افزایش آن جلوگیری کنید.

خواص درمانی رازیانه

درمان یبوست با مصرف رازیانه

رازیانه همانند سایر سبزیجات سرشار از فیبر است

که مصرف آن موجب تسهیل حرکات روده شده

و در نتیجه عمل دفع را آسان کرده

و از ابتلا به یبوست پیشگیری می کند .

در صورت ابتلا به یبوست شما می توانید دم نوش این گیاه را مصرف کنید.

رازیانه بهترین داروی گیاهی زنانه

این گیاه به علت دارا بودن اسید فولیک یکی از گیاهان دارویی مفید برای زنان شناخته شده است .

مصرف این گیاه در دوران بارداری از نقائص مادرزادی جنین جلوگیری کرده

و در نهایت درمان گیاهی کم خونی ناشی از فقر آن در زنان شناخته شده است .

ترکیبات و ویتامین های رازیانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.