آیا از علت سردردهای خود خبر دارید؟

سردرد 

سردرد درد بدی است البته همه دردها سخت و گاها تحمل ناپذیرند اما سردرد یکی از درد هایی است که توان و تحملمان را کاهش داده و فشار زیادی را به ما وارد می کند . ممکن است بعضی سردردها بسیار دردناک باشد و مدت زیادی طول بکشد. طبق یک آمار موثق ارائه شده توسط وزارت بهداشت  ۴۷ درصد آدم‌ ها  یک بار در سال سردرد می‌گیرند.عوامل زیادی در بروز سردرد موثر است که ما به این عوامل را به شما معرفی می کنیم .

علت های ایجاد سردرد

عوامل ایجاد سردرد چیست؟

۱. مصرف برخی خوراکی ها 

انواع خوراکی‌ های فرآوری‌شده، خوراکی‌های شور ،شکلات و طعم‌ دهنده‌ های خوراکی می توانند یکی از عوامل ابتلا به سر درد به شمار بیایند . بعضی  از همین خوراکی‌ ها نیز می‌تواند مانند محرک سردرد‌ عمل کند.

۲. مصرف برخی نوشیدنی‌ها

مصرف نوشیدنی های کافئین دار و الکلی نقش موثری در بروز سردرد‌ های میگرنی دارد.

۳. چاقی

چاقی و داشتن شاخص توده بدنی بالای 30 یکی دیگر از عوامل شناخته شده برای ایجاد سردرد در افراد سنگین وزن است.

۴. استفاده از داروهای مسکن

استفاده‌ی بیش از حد از دارو‌ های مسکن بدون نسخه پزشک ، علت  ایجاد ۵۰ درصد از سردردهای میگرنی، و ۲۵ درصد از سردردهای دیگر است. مصرف داروهای مسکن به مدت ۳ روز  در هفته در طول دوره‌ های مداوم ممکن است شما را به آنها وابسته کرده و از عوامل ایجاد کننده سردرد شما محسوب شود .

۵. گرسنگی و تشنگی

گرسنگی و تشنگی و کمبود آب بدن با علت سردرد‌ بسیاری از آدم‌ ها در ارتباط است.پس زمانی که  سردرد می گیرید آب کافی بنوشید.

۶. استرس 

متاسفانه این روز ها داشتن استرس جزو لاینفک زندگی مردم شده است و استرس نقش کلیدی در بروز انواع بیماری ها و شدت بخشیدن به آن ها را دارد.داشتن استرس و اضطراب نیز در بروز سردرد موثر است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *