راز داشتن شکم صاف و تخت چیست؟

داشتن شکمی  صاف و تخت و  داشتن تناسب اندام آرزوی هر کسی است. برای داشتن شکم صاف نیازی به گرفتن  رژیم های سخت و طاقت فرسا ندارید. این بار بدون گرفتن رژیم های سخت فقط با رعایت نکات زیر به شکمی صاف اندامی متناسب دست پیدا کنید.

 

راز داشتن شکم صاف و تخت

 

1-قوز نکنید

نحوه ایستادن شما  بیش از آن که فکرش را بکنید در هیکل تان اثر دارد. هنگامی که قوز نمی کنید و صاف می ایستید، ناخودآگاه ماهیچه های شکم تان را درگیر می کنید. به این ترتیب قدتان بلندتر به نظر می رسد و شکم تان هم صاف تر می شود.

2- آب کافی بنوشید

هنگامی که آب کافی به بدن نمی رسد، بدن احساس خشکی می کند و آب زیادی را در خود احتکار می کند. به همین دلیل، افرادی که آب نمی خورند چیزی حدود دو کیلو در قسمت میان بدن اضافه وزن پیدامی کنند. روزانه حداقل شش لیوان آب بخورید تا به خوش اندامی خود کمک کرده باشید.

3- در بیرون آمدن از دستشویی عجله نکنید

تخلیه کامل روده ها از جمله عوامل داشتن شکمی صاف است اگر  عجله شدیدی برای خروج از دستشویی دارید، باید بدانید که با این کار ناخواسته به مغزتان پیغام می دهید که نیازی به تخلیه کامل نیست و تنها چیزی که اهمیت دارد، سریع ترک کردن آنجاست.

4-غذایتان را خوب بجوید

هر لقمه  غذا را حداقل 10 مرتبه بجوید و پس از آن، لقمه را فرودهید وگرنه معده و روده دچار سوءهاضمه می شود. از این گذشته، فردی که تند غذا می خورد مقداری هوا هم فرومی دهد که به باد کردن معده و بزرگ شدن شکم منجر می شود.

5- محصولات حاوی پروبیوتیک را مصرف کنید

خوراکی های حاوی پروبیوتیک به هضم غذا و در نتیجه خوش اندامی شما کمک می کنند. لبنیات حاوی پروبیوتیک ، موز،گوجه فرنگی، سیر، پیاز و مارچوبه دارای پروبیوتیک بوده و  مصرف آنها  در برنامه غذایی تان مفید است.

6- پیاده روی کنید

روزانه نیم ساعت پیاده روی به روند لاغری و مسطح شدن شکم کمک می کند. مسیری مناسب را برای خود در نظر بگیرید و هر روز این مسیر را پای پیاده طی کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *