زیبایی با روغن های گیاهی

1-روغن بادام :

روغن بادام سبب چرب شدن موها شده و لطافت را به مو هایتان هدیه می دهد  . پروتئین‌ های موجود در این روغن به بازسازی فولیکول مو  کمک می‌کنند و حالت انعطاف پذیری آن را بهبود می‌بخشند.ترکیب روغن بادام با شوینده موی سر  اثربخشی آن را بیشتر می کند اما  خود روغن بادام نیز به تنهایی  سبب درخشان، چرب و مقاوم شدن مو ها می شود . روغن بادام تلخ برای مو  و  روغن بادام شیرین برای پوست استفاده می شود .

2-روغن نارگیل :

روغن نارگیل یکی از روغن های گیاهی می باشد که مستقیما از گوشت داخل میوه نارگیل تهیه می‌شود .مصرف  روغن نارگیل  برای  تقویت پوست و مو  مفید بوده و سبب مرطوب شدن آن می شود و  خشکی  و شوره پوست و مو را برطرف می کند روغن نارگیل بسیار خوشبوست و  قدرت فارق العاده ای در تقویت و لطافت پوست و مو  دارد.

3-روغن زیتون :

روغن زیتون از  روغن‌ های مفید برای پوست و مو به شمار می آید . این روغن در حالت دهی به مو ها و مرطوب نگه داشتن مو نقش موثری داشته باشد .استفاده از روغن زیتون از خشک و وز شدن مو ها جلوگیری می کند و با داشتن خواص آنتی اکسیدانی از ریزش موها جلوگیری به عمل می آورد .

زیبایی با روغن های گیاهی

 

4-روغن هسته انگور :

روغن هسته انگور به علت دارا بودن  ویتامین E و  ویتامین C  سبب فعال شدن  رشد پیاز مو می شود برای این منظور کافیست در هفته دوبار سرتان را با این روغن ماساژ دهید.

5-روغن فندق :

روغن فندق از بهترین روغن ها در  زمینه زیبایی، پوست و مو است و مصرف آن برای  تقویت و رشد موی  ابرو و مژه بسیار سودمند است.

6-روغن کرچک :

این روغن در  تقویت مژه و ابرو ، از بین بردن  موخوره ، تقویت و رشد مو ،  از بین بردن چین و چروک پوست بسیار مفید است .

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *