امروز:01/12/2023
شستشوی موی کودکان

شستشوی موی کودکان

شستشوی موی کودکان

شستشوی موی کودکان


چند بار در هفته موی کودکان را بشوییم ؟

  1. پوست‌ سر کودکان قدرت چربي‌سازي زيادي ندارد و نبايد با استفاده از شامپوهاي قوي و قليايي به پوست و موي آنها آسيب بزنيد. حتما از شامپو بچه استفاده کنيد که چشم او را هم نمي‌سوزاند.
  2. بچه‌هايي که شامپوي مخصوص خود نمي‌زنند، دچار خشکي بيش از حد پوست و مو مي‌شوند چون چربي‌زدايي شامپوهاي بزرگسالان بسيار بالاتر از قدرت تحمل پوست آنهاست و شکنندگي و کدرشدن موها حاصل انتخاب اشتباه شامپوست.
  3.  نيازي نيست نوع شامپوي فرزندتان را تا نوجواني عوض کنيد چون شامپو بچه تا سن بلوغ هم توصيه مي‌شود. وقتي اولين علائم ترشح هورمون‌هاي جنسي در 12 تا 13 سالگي نمايان شد، ديگر مي‌توانند از شامپوهاي افراد بزرگسال استفاده کنند.
  4.  کودکي را که زياد بازي مي‌کند و بدنش تعريق بالايي دارد، بايد هر روز حمام برد‌ اما براي آ‌نها که فعاليت جسمي کمتري دارند، مي‌توان يک روز در ميان يا 2 روز در ميان اين كار را انجام داد.
  5. اگر هر روز بچه‌ را به حمام مي‌بريد، يك بار شستن سر او با شامپو کافي است.براي شستشوي‌ سر کودکي که موهاي بلندي دارد، لازم نيست تمام ساقه مو را شامپو بزنيد. شامپو را بايد فقط به پوست ‌سر که محل تجمع چربي است، زد؛ وگرنه مي‌تواند باعث خشکي و شکنندگي مو شود.

دکتر محمدعلي نيلفروش‌زاده متخصص پوست رييس مرکز تحقيقات سلول‌هاي بنيادي

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.