موفقیت در رژیم کاهش وزن

4 نکته کلیدی موفق شدن در رژیم های کاهش وزن

برای کاهش وزن گرفتن یک رژیم اصولی و پایبندی به آن حرف اول را می زند. شما در سایت های مختلف اینترنتی و مجلات رژیم های مختلفی را می بینید که همگی ادعای کاهش وزن را دارند اما ممکن است با گرفتن این رژیم ها به سلامتی و پوستتان آسیب بزنید .رژیم غذایی مناسب با تکیه بر عوامل موثر در ایجاد افزایش وزن سعی در اصلاح آن ها داشته و به شما عادت های غذایی سالم را آموزش می دهد البته برای موفق شدن در رژیم های غذایی کاهش وزن رعایت 4 نکته که در این مطلب به شما معرفی می شود ضروری به نظر می رسد.
  • تغییر در عادات غذایی

یکی از نکات کلیدی موفقیت در  یک رژیم غذایی اصلاح نمودن عادات غذایی می باشد .عات های نادرست غذایی در افزایش وزن و چاقی موثر بوده و با اصلاح این عادات می توان روند کاهش وزن را مشاهده کرد .به عنوان مثال استفاده فراوان از فست فود از نظر منخصصین تغذیه شیوه نادرستی می باشد بنابراین باید عادت غذایی خود را تغییر داده و مصرف مواد سالم مانند میوه و سبزیجات را جایگزین مصرف فست فود نمایید.

تغییر در عادت های غذایی

  • حمایت خانواده

زمانی که تصمیم به کاهش وزن می گیرید اطرافیان شما باید از شما حمایت کنند و به شما انرژی بدهند .حمایت افراد خانواده در ایجاد انگیزه و موفقیت شما در رژیم کاهش وزنتان نقش تعیین کننده ای دارد .

حمایت خانواده

  •  افزایش فعالیت بدنی

همراهی رژیم غذایی با افزایش فعالیت بدنی و تحرک بیشتر در کاهش وزن و  بعد از اتمام دوره درمان، برای ثابت نگه داشتن وزن ضروری می باشد .شما می توانید با نیم ساعت پیاده روی روزانه و پرهیز از تنبلی سریع تر وزنتان را کاهش دهید.

 

افزایش فعالیت بدنی

  • آشنایی با کالری مواد غذایی

اگر بتوانید جدولی از کالری گروه های مختلف مواد غذایی را در طول رژیم همراهتان کنید بسیار عالیست.چرا که میزان کالری دریافتی و نیز میزان پروتئین،چربی،انواع قند و کربوهیدرات‌ها در طی وعده‌های غذایی اهمیت ویژه‌ای در کنترل وزن و حفظ سلامتی افراد دارد.استفاده به اندازه  از تمام گروه های غذایی متناسب با کالری مورد نیاز شما در طی روز می تواند نقش تعیین کننده ای در کاهش وزن داشته باشد.شما با اطلاع از کالری هر ماده غذایی می توانید کالری مواد مصرفی خود در طی روز را در دفترچه ای یادداشت کنید تا به میزان کالری مورد نیازتان در طی روز از مواد غذایی استفاده کنید.

کالری مواد غذایی

 

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *