مواد غذایی گرم کننده بدن

با خوراکی های زیر بدنتان را گرم کنید

مصرف برخی از خوراکی ها در فصل سرما باعث ایجاد گرما و افزایش دمای درونی بدن می شود .این مواد برای هضم شان در بدن  نیاز به انرژی بالایی دارند که همین امر سبب گرم شدن بدن می شود .برای اینکه در این روز های سرد بدن گرمی داشته باشد از خوراکی های گرمابخشی که در این مطلب به شما معرفی می شود استفاده کنید .
  • زیره سبز

زیره سبز ،ادویه معطری است که طبع بسیار گرمی دارد و به علت داشتن طبع گرم درگرم کردن بدن افراد ادویه مناسبی محسوب می شود .افرادی که از کاهش فشار خون رنج می برند و دست و پاهای سردی دارند این ادویه را به غذاهای خود اضافه کنند تا از تاثیرات آن در گرم شدن بدنشان استفاده کنند.

زیره سبز و گرم کردن بدن

  • موز

این میوه خوشمزه منبع غنی از ویتامین های زیر مجموعه گروه ب و منگنز می باشد .مصرف موز سبب بهبود عملکرد غده تیروئید و تنظیم دمای بدن می شود .در واقع غده تیروئید به عنوان ترموستات بدن عمل کرده و تنظیم کننده دمای بدن می باشد .با مصرف موز به عنوان میان وعده بدنتان را گرم کنید .

موز و ایجاد گرما در بدن

  • قهوه

نوشیدن قهوه به علت داشتن کافئین در گرم شدن بدن شما موثر است .کافئین سبب افزایش سوخت و ساز در بدن شده و از این طریق دمای درونی بدن را افزایش می دهد .اضافه نمودن مقداری شیر کم چرب به قهوه تان سبب تامین ویتامین دی و افزایش چربی سوزی بدن شده و بدنتان به مدت ظولانی تری گرم می ماند .

قهوه وگرم شدن بدن

  • زنجبیل

زنجبیل ریشه تند وتیز گیاهیست که خواص فراوانی دارد .یکی از خواص زنجبیل افزایش سرعت سوخت و ساز بدن و در نتیجه کاهش وزن و افزایش گرمای درونی بدن می باشد .

با زنجبیل بدنتان را گرم کنید

  • عدس

استفاده از عدس در تهیه عدسی به علت داشتن فیبر بالا نقش عمده ای در گرم نمودن بدن دارد.فیبر ها نیاز به انرژی بسیار زیادی برای هضم و جذب در بدن دارند و همین امر سبب افزایش سوخت و ساز و گرم شدن دمای بدن می شود .بنابراین مصرف عدسی را در وعده صبحانه فراموش نکنید.

مصرف عدس در گرم کردن بدن موثر است

  • گوشت

مواد غذایی حاوی آهن برای رفع کم خونی و افزایش دمای بدن بسیار مفید است.گوشت کم چرب به علت دارا بودن مقادیر فراوانی از این ماده معدنی از بروز کمبود آهن و کم خونی بدن جلوگیری کرده و سبب تسهیل جریان خون در رگها می شود .خون رسانی بیشتر به تمامی رگ ها از سردی بدن کاسته و دمای عمومی بدنتان را افزایش می دهد.

گوشت افزایش دهنده دمای بدن

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *