6 خوراکی جهت رسیدن به تناسب اندام

1- خشکبار

بادام‌ زمینی، گردو، بادام، پسته و غیره سرشار از پروتئین‌ و فیبر بوده  که نه تنها جلوی اشتهای زیاد و ریزه‌ خواری را می‌گیرند بلکه می‌توانند میزان قند خون را هم ثابت نگه دارند. مصرف این مواد غذایی باعث ایجاد سیری طولانی‌ مدت می‌شود و جلوی ریزه‌ خواری‌ های روزانه را می‌گیرد.

خشکبار و کاهش وزن

2- پنیر

پنیر به علت داشتن مقادیر بالای کلسیم  در تسریع متابولیسم بدن و چربی سوزی ماده مفیدی محسوب می شود . مصرف مکمل کلسیم به اندازه مصرف لبنیات موثر نبوده و به همین توصیه  دلیل می‌کنیم مصرف محصولات لبنی کم چرب را فراموش نکنید.

پنیر و کاهش وزن

 

3- گوشت قرمز 

گوشت قرمز نه تنها  دشمن تناسب اندام نیست بلکه در راه کاهش وزن همیار خوبی برای شما خواهد بود . گوشت‌ های قرمز سرشار از پروتئین هستند و این مواد مغذی به آرامی هضم می‌شوند. برای همین هم جلوی گرسنگی و اشتهای زیاد را می‌گیرند. کافی است قسمت‌ های چرب گوشت را نخورید و از تکه‌ های کم چرب آن استفاده کنید.

گوشت قرمز و کاهش وزن

4- تخم مرغ

هر یک عدد تخم‌مرغ فقط ۸۳ کالری دارد اما سرشار از پروتئین بوده و جلوی گرسنگی زیاد را می‌گیرد در نتیجه مصرف روزانه تخم‌مرغ نه تنها برای بزرگ‌سالان مفید است بلکه می‌تواند به لاغری کمک کند. خوردن تخم مرغ از ریزه‌خواری، هوس خوردن مواد قندی یا هله‌هوله‌های پرکالری جلوگیری می کند.

تخم مرغ و کاهش وزن

5- قهوه

مصرف یک فنجان قهوه بدون شکر یا خامه علاوه بر این که  به لاغری و کاهش وزن کمک می‌کند سبب افزایش متابولیسم بدن نیز  می‌شود. خوشبختانه کافئین موجود در این نوشیدنی ده‌ها کالری اضافی که وارد بدن شده است را می‌سوزاند بدون اینکه شما زحمتی برای آن کشیده باشید.

 

قهوه و کاهش وزن

6- پاستا

پاستا  سرشار از فیبر و قند های دیرجذب بوده  که انرژی زیادی به بدن می‌رسانند و همچنین جلوی اشتهای زیاد و ریزه‌خواری را می‌گیرند. مصرف  پاستاهای تهیه‌شده از آرد سبوس‌دار می تواند شما را در راه رسیدن به اندامی متناسب و وزنی ایده آل کمک کند.

پاستا و کاهش وزن

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *