عوارض ناشی از جراحی زیبایی شکم

همه ما کم و بیش در مورد عوارض ناشی از اعمال جراحی اطلاع داریم.جراحی زیبایی شکم نیز ازین قاعده مستنثنی نبوده و انجام آن نیز عوارضی را نیز در پی خواهد داشت.اگر به جراح حاذق و متبحری برای انجام جراحی مراجعه کنید شما می توانید ریسک این عوارض را تا میزان بسیاری کاهش دهید ولی برخی عوارض خارج از حیطه تبحر و سایر مسایل بوده و ممکن است اتفاق بیفتد .به هر حال در این نوشته سلامت وب شما را با عوارض ناشی از جراحی زیبایی شکم آشنا می کنیم.

 جراحی زیبایی شکم چه عوارضی را ممکن است به همراه داشته باشد؟

جراحی زیبایی شکم نیز مانند هر جراحی دیگری خالی از عارضه نیست

و ممکن است عوارضی در حین جراحی و یا پس از اتمام آن  برایتان به وجود آید

و شما را دچار مشکل نماید .عوارض ناشی از جراحی زیبایی شکم به دو دسته شایع و نادر تقسیم می شود

که در زیر به تشریح هر کدام خواهیم پرداخت.

عوارض شایع جراحی زیبایی شکم

عوارض شایع ناشی از جراحی زیبایی شکم چیست؟

عوارض شایع به عوارضی گفته می شود که احتمال وقوع آن ها بیشتر بوده

و با دارا بودن خطر کمتر سریع تر درمان می شوند که این عوارض به شرح زیر می باشند:

1- کبودی:

کبودی یک از عوارض شایع جراحی زیبایی شکم به شمار می آید

که در نتیجه خون ریزی های زیر پوستی ممکن است به وجود آید.

این یکی از عوارض قابل انتظار است که عموما پس از گذشت مدتی برطرف شده

و خطر خاصی را به همراه نخواهد داشت.

2-تنگ شدن ناف

اگر بنا به دلایلی ناف در حین جراحی دستکاری شود

با کاهش سطح خونرسیانی به ناف با عارضه ای به نام تنگی ناف مواجه خواهیم شد که عموما به دلیل خارج نشدن ترشحات ازین ناحیه پس از جراحی زیبایی شکم این مشکل پس از چندین ماه نمودار خواهد شد.که برای رفع این عارضه یک جراحی زیبایی ترمیمی بدون نیاز به بیهوشی ضروری می باشد.

3- کاهش حس در منطقه شکم

این عارضه در اثر تورم عصب حسی در منطقه شکم اتفاق می افتد و ئدر صورت توامان شدن جراحی با لیپوساکشن احتمال وقوع آن افزایش می یابد.عموما این عارضه دائمی نبوده و مشکلی را برای فرد ایجاد نخواهد نمود.
4- خونریزی
خونریزی از لبه های زخم قابل تشخیص و قابل درمان می باشد اما اگر خونریزی در زیر پوست باشد ممکن است سبب تشکیل لخته یا هماتوم شود که برای رفع این مشکل باید هماتوم تخلیه شود.
5- سروما
سروما مایع زرد رنگیست که به علت نچسبیدن پوست شکم به عضله زیرین عموما یک هفته پس از عمل به وجود می آید وبه علت هم زمان شدن جراحی زیبایی شکم و لیپوساکشن و یا عدم استفاده از گن در روز های اول پس از عمل اتفاق می افتد.جهت درمان سروما از تخلیه استفاده می شود.
انواع عوارض شایع جراحی زیبایی شکم

عوارض نادر ناشی از جراحی زیبایی شکم چیست؟

عوارض نادر به عوارضی گفته می شود که عموما کمتر اتفاق می افتند و با داشتن خطرات بیشتر نیاز به بازه زمانی بیشتری برای سیر مراحل درمانی دارند.عوارض نادر ناشی از جراحی زیبایی شکم به شرح زیر است:

 

1- بازشدن زخم

باز شدن بخیه های شکم یکی از عوارض نادرست که ممکن است در اثر کشیدگی بیش از حد پوست ایجاد شود .برای رفع این عارضه تجدید  پانسمان در مطب الزامیست.

2- نکروز پوست
در صورت نرسیدن خون به سطح پوست شکم در قسمت تحتانی ممکن است عارضه نادری به نام نکروز پوست یا از دست رفتن قسمتی از پوست اتفاق بیفتد و سبب تیره شدن پوست این ناحیه شود.این عارضه بیشتر در افراد سیگاری و مبتلایان به دیابت دیده می شود و برای رفع این عارضه می توان از جراحی های سرپایی ترمیمی استفاده نمود.

3- عفونت زخم

در اثر عدم استفاده از آنتی بیوتیک های تجویز شده توسط پزشک و عدم رعایت بهداشت و مراقبت از بخیه ها ممکن است زخم شما عفونت نماید که برای رفع این مشکل استفاده از آنتی بیوتیک ها روش درمانی مثبتی به شمار می رود.

عوارض جراحی زیبایی شکم

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *