امروز:05/07/2022
عکس خار پاشنه

درمان خانگی خارپاشنه+ درمان گیاهی خار پاشنه

اگر در ناحیه کف پای خود درد و سوزش احساس می کنید و این دردها از ناحیه پاشنه پا آغاز می شود و به سمت کمان پاهایتان کشیده می شود شما مبتلا به خار پاشنه می باشید .خار پاشنه که در علم پزشکی از آن با اصطلاح پلانتار فاسیاتیس یاد می‌کنند عارضه ای التهابیست که در رباط فاسیا ایجاد می شود . این رباط از پایه پاشنه شروع گشته و از قوس کف پا تا پنجه امتداد دارد و عملکرد اصلی آن حمایت از قوس کف پا می باشد .در صورت بروز التهاب در این ناحیه شما دچار خار پاشنه شده اید و می بایست هر چه سریع تر درمان شوید .برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه سلامت وب امروز را مطالعه بفرمایید .

خار پاشنه چیست؟

خار پاشنه یکی از مشکلاتی است که در پاشنه پا ایجاد می شود و سبب دردناک شدن پاشنه پا می شود .خار پاشنه سبب درد و التهاب در بخشی از پاشنه پا به نام پلانتار فاسیا یا آرنگ که نوار بافتی ضخیمی می باشد و به رباط کف پا موسوم است می شود .این رباط از ابتدا تا انتهای کف پا را در بر می گیرد و سبب اتصال استخوان پاشنه به پنجه و انگشتان پا می شود.

درمان گیاهی خار پاشنه


خار پاشنه چگونه ایجاد می شود؟

اکنون که متوجه شدید خار پاشنه چیست به بررسی چگونگی تشکیل این عارضه می پردازیم.رباط پلانتار فاسیا سبب حمایت قوس کف پا و عدم صاف شدن بیش از اندازه آن می شود .در صورت بروز التهاب در این رباط و به تأخیر افتادن فرایند بهبود ، بدن بافت صدمه دیده و ضعیف را با استخوان ترمیم می‌کند. در واقع در صورت عدم بهبود التهاب ایجاد شده در این رباط در ظرف شش هفته یاخته‌ های استخوان‌ ساز به این ناحیه فرستاده  می شود.با تشکیل استخوان وانباشت املاح کلسیم درون پلانتار فاسیا خار پاشنه  به وجود می آید .عکس خار پاشنه در زیر قابل مشاهده می باشد:

درمان خار پاشنه با گوجه فرنگی


بیماران مبتلا به خار پاشنه چه نشانه هایی را دارند؟

 علائم خار پاشنه شامل موارد زیر می باشد:

  1. دردناک شدن و احساس سوزش در کف و پاشنه پا
  2. دردناک شدن پاشنه پا در هنگام ایستادن های طولانی مدت
  3. درد در هنگام برخاستن از خواب و یا پس از استراحت طولانی
  4. احساس درد شدید پس از انجام ورزش های سنگین
  5. تورم و دردناک شدن مچ پا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.