آب شدن شمع طول عمر شما با نوشابه

نوشابه نوشیدنی سرشار از مواد قندی است که نوشیدن آن برای بدن بسیار مضر است.این نوشیدنی شیرین گازدار می تواند موجب  ابتلا به انواع بیماری ها شده و با جانتان بازی کند .اگر سلامتی و زندگیتان را دوست دارید از همین امروز با خواند مضرات نوشابه در این مقاله از مصرف مجدد نوشابه صرف نظر کنید و از نوشیدنی های سالم نظیر آب و دوغ استفاده کنید.

نوشابه چیست؟

نوشابه ،نوشیدنی حاوی  آب گازدار، مواد شیرین‌کننده ،  اسانس ،کافئین، گاز دی اکسید کربن ، اسید فسفریک و ۱۰ قاشق چای خوری شکر است که زیاده روی در مصرف آن مضر بوده و عوارض زیر را به همراه خواهد داشت.

نوشابه چیست؟

نوشابه در افزایش فشار خون موثر است

مصرف نوشابه یکی از عوامل مهم در افزایش فشار خون و افزایش ریسک ابتلا به بیماری های قلبی به شمار می آید.شکر فراوان موجود در نوشابه موجب عدم تعادل و توازن در رگ ها شده و موجب بالا رفتن فشار خونتان و بروز سکته های قلبی و مغزی می شود.

مصرف نوشابه فرآیند هضم غذا را مختل می کند

استفاده از نوشابه به همراه وعده های غذایی باعث رقیق شدن اسید موجود در معده  شده و موجب اختلال در فرآیند هضم غذا می شود.مصرف نوشابه با برهم زدن دمای محیط معده سلامت دستگاه گوارشتان را به خطر می اندازد.

مختل شدن هضم غذا با مصرف نوشابه

نوشابه در پوکی  استخوان ها چه نقشی دارد؟

نوشابه حاوی  شکر فراوان و املاح فسفات بوده که سبب عدم جذب یون کلسیم در بدن می شود .

بنابراین مصرف مداوم نوشابه های گازدار از جذب کلسیم موجود در غذاها در بدن جلوگیری کرده و یکی از عوامل موثر در ابتلا به پوکی استخوان ها به شمار می آید اسید فسفریک موجود در نوشابه باعث کاهش  PH خون و اسیدی شدن خون شده و سبب می شود تا ذخیره کلسیم  موجد در استخوان ها مصرف شده و  باعث کنده شدن کلسیم از استخوان ها می شود.

مصرف نوشابه و پوکی استخوان

آیا مصرف نوشابه در پوسیدگی دندان ها موثر است؟

مصرف نوشابه به علت دارا بودن ترکیبات شیرین و گازدار موجب پوسیدگی دندان ها می شود .

نوشابه های گازدار به علت ترکیبات CO2 موجود باعث عدم جذب کلسیم مواد غذایی و در نتیجهعوارض زیر می شود:

  • تیره شدن رنگ دندان
  • حساسیت های دندانی
  • پوسیدگی های دندان
  • کاهش قدرت دندان ها

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *