مراقبت از کودکام مبتلا به ای بی

مراقبت از کودکان مبتلا به ای بی

مراقبت های عملی در مدرسه برای کودکان مبتلا به ای بی

سایت سلامت ایرانیان : لطفا مطلب ارسال شده در انجمن بیماریهای خاص مراقبت های عملی در مدرسه برای کودکان مبتلا به ای بی را در ادامه ببینید.
مراقبت های عملی در مدرسه برای کودکان مبتلا به ای بی:

بهتر است والدین کودک EB، یک کیت EB حاوی پوشش های مناسب پانسمان به همراه توضیحات روند پانسمان و بانداژ آماده نمایند تا فقط در صورت بروز آسیب در مدرسه مورد استفاده ی مسئولین آنجا قرار گیرد. همچنین بهتر است والدین، شماره تماس مستقیم خود را در اختیار مدرسه قرار داده تا در شرایط اورژانس، مسئولین بتوانند با آنان تماس حاصل نمایند.

با این حال، کاملا به اثبات رسیده است که کودکان مبتلا به EB، به نحو بسیار مطلوبی خود را با شرایط کلاس و مدرسه وفق داده و در مدت زمان اندکی چگونگی اجتناب از ایجاد زخم و آسیب را به خوبی می آموزند.

روش بلند کردن کودک

هنگامی که با یک کودک EB تماس پوستی برقرار می نمایید، توجه داشته باشید که ممکن است باعث ایجاد تاول و آسیب پوستی کودک گردد. اما فشار مستقیم، این حالت را ایجاد نمی کند.

 

کودکان EB را نباید از زیر بازوهایشان بلند و حمل نمود، زیرا این احتمال وجود دارد که باعث ایجاد تاول های دردناکی در آن ناحیه گردد و از طرف دیگر، بانداژ آن ناحیه بسیار سخت و دشوار است.

اگر نیاز بود که کودک را از حالت نشسته بلند نمایید، ابتدا از کودک بخواهید به آرامی به جلو خم شود و سپس یکی از دستانتان را زیر او و دست دیگر خود را پشت گردن کودک قرار داده و با یک حرکت، بلند کنید.مراقبت از کودکام مبتلا به ای بی

ورزش و بازی مناسب کودک مبتلا به بیماری

هدف از بازی کردن با کودک EB باید این باشد که تا حد امکان کودک بتواند درگیر شده و به نحو مطلوب مشارکت نماید.

برای بازی هایی که کودک روی زمین انجام می دهد بهتر است روی یک تشک فوم بایستد ، بنشیند و یا دراز بکشد.

تاول در اثر اصطکاک پوست کودک ایجاد می شود، در نتیجه فعالیت هایی که با زانو زدن، دویدن و یا پرش همراهند می توانند مشکل زا باشند.

همچنین بازی هایی که نیازمند استفاده از دست و یا فعالیت های سریع می باشد نیز، ممکن است برای کودک سخت باشد.

اصولا، کودک EB و والدین او، می توانند کلیه ی بازی ها و فعالیت هایی که می توان در مدرسه انجام داد و باعث وخیم تر شدن وضعیت تاول ها نمی شود را انجام دهند. این فرآیند می تواند شامل تغییراتی در نحوه ی ارائه ی دروس تربیت بدنی و ورزش و یا معاف نمودن کودک از تمامی فعالیت های درس مذکور باشد.

 

مراقبت های عملی در مدرسه برای کودکان مبتلا به ای بی

امیدواریم از مطلب ارسال شده مراقبت های عملی در مدرسه برای کودکان مبتلا به ای بی استفاده کافی برده باشید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *