کالری های انواع نان

مصرف کدام نان در رژیم های لاغری بهتر است؟

امروزه  انواع مختلفی از نان ها وجود دارد که هرکس بنا به ذائقه خویش هر کدام از آن ها را تهیه نموده و استفاده می کند .هر کدام از این نان ها شیوه پخت متفاوتی داشته و با توجه به مواد تشکیل دهنده کالری متفاوتی نیز خواهد داشت .برای این که بدانید  کدام نان را در رپیم لاغری خود استفاده کنید خواندن این مطلب را از دست ندهید.
  • نان بربری

یکی از نان های سنتی ایرانیان در خظه آذربایجان نان بربری می باشد .این نان از آرد گندم نیمه کامل (نیمه سبوس گرفته) تهیه شده و هر کف دست نان بربری معادل ۷۵ تا ۸۰ کیلوکالری انرژی را به بدنتان می رساند.

کالری نان بربری

  • نان تافتون

این نان گرد که قطری در حدود 40 سانتی متر دارد  از آرد گندم سفید یا سبوس گرفته تهیه شده و  هر کف دست از نان تافتون ۳۵ کیلوکالری انرژی وجود دارد.

کالری نان تافتون

  • نان لواش

این نان نازک از آرد سفید فاقد سبوس تهیه می شود و در تهیه آن از جوش‌شیرین نیز استفاده می‌شود .هر کف دست نان لواش حدود ۲۵ کیلوکالری انرژی داشته و در مقایسه با سایر نان ها از ارزش غذایی کمتری برخوردار است .

کالری نان لواش

  • نان سنگک

بهترین نوع نان نان سنگک است که از آرد کامل (سبوس نگرفته) تهیه می شود .وجود سبوس در نان سنگک سبب شده است یکی از نان های پر طرفدار در رژیم های غذایی و تامین سلامتی بدن محسوب شده و هر کف دست از این نان  معادل ۷۵ تا ۸۰ کیلوکالری انرژی می باشد.

مصرف کدام نان در رژیم های لاغری بهتر است؟

  • نان باگت

نان دیگری که دارای بافت یکنواخت می باشد باگت نام دارد .این نان از آرد گندم سفید فاقد سبوس تهیه شده و در تهیه ساندویچ ها کاربرد دارد . در هر برش ۳۰ گرمی از نان باگت (شیرین نشده) حدود ۷۵ کیلوکالری انرژی وجود دارد.

کالری نان باگت

  • نان تست

نان تست یا نان ورقه ای از  آردگندم و آرد روگن (چاودار) تهیه شده و یک برش نان تست متوسط، دارای ۸۰ کیلوکالری انرژی می باشد.

 

کالری نان تست

  • نان جو

نان جو یکی از نان های مفید در رژیم های لاغری و مبتلایان به دیابت می باشد.این نان از آرد جو تهیه شده و به علت دارا بودن فیبر بالا  و پر کردن حجم معده و جلوگیری از ریزه خواری در طی روز در افرادی که قصد گرفتن رژیم لاغری دارند مناسب می باشد .هر کف دست نان جو در حدود ۸۰-۷۵ کیلوکالری انرژی را به بدنتان می رساند.

کالری نان جو

  • نان سوخاری

نان سوخاری ،از آرد کامل و دارای سبوس  تهیه شده و از ارزش تغذیه بسیار بالایی برخوردار است . شاخص گلایسمی نان سوخاری پایین بوده و قدرت سیرکنندگی بالایی دارد. مصرف این نان  در رژیم های لاغری مفید بوده و یک تکه از آن حاوی  ۳۵ تا ۴۰ کیلوکالری می باشد.

مصرف کدام نان در رژیم های لاغری بهتر است؟

  • نان همبرگر

از این نان برای تهیه ساندویچ همبرگر استفاده می شود و نصف  نان همبرگر معمولی دارای ۸۰ کیلو کالری انرژی می باشد.
کالری نان همبرگر

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *