مصرف خوراکی های زیر در سلامت مغزتان موثر است

نقش تغذیه را در سلامت مغزتان نادیده نگیرید .مصرف برخی مواد غذایی به شما کمک می کند تا کارایی مغز شما افزایش یافته و عملکرد های مغزی را بهبود می بخشند .مواد غذایی که در این مقاله به شما معرفی می شود در سلامت مغزتان  نقش داشته و سبب پیشگیری از زوال مغز می شوند.
  • انگور

مصرف انگور در بهبود حافظه و افزایش توانایی یادگیری مغز بسیار عالیست .انگور منبع غنی از آنتی اکسیدان ها بوده و مصرف آن به بهبود وضعیت حافظه و افزایش هوش کمک می کند .

انگور و سلامت مغز

  • سیر

سیر نیز با دارا بودن خواص آنتی اکسیدانی از ابتلا به آلزایمر پیشگیری کرده و از لخته شدن خون در دیواره رگ های مغزی جلوگیری می کند .مصرف سیر برای سلامت قلب و عروق بسیار مفید بوده و راه حل مناسبی برای پیشگیری از سکته های مغزی می باشد .

سلامت مغز با سیر

  • کلم بروکلی

کلم  ،منبع غنی از فولات و ویتامین های ب ۶ و ب ۱۲ است .این ویتامین ها از افزایش و اکسیداسیون ترکیبی به نام هوماسستین که عامل ابتلا به بیماری آلزایمر می باشد جلوگیری کرده و مصرف آن در سلامت مغز و رگ های خون رسان به این عضو سودمند است.

 

کلم بروکلی و سلامت مغز

  • ماهی

ماهی دوست وفادار مغز است .ماهی های چرب به علت دارا بودن سطح بالایی از امگا 3 محافظ سلول های عصبی به شمار می آیند .مصرف یک وعده ماهی در طی هفته از ابتلا به آلزایمر جلوگیری کرده و تاثیر مثبتی بر توان یادگیری و عملکرد حافظه دارد.

 

ماهی و سلامت مغز

  • اسفناج

اسفناج منبع غنی از مواد آنتی اکسیدانی و فولات  بوده و در کند نمودن روند مشکلات سیستم عصبی و حرکتی بسیار مفید است .استفاده از اسفناج می تواند  راه مناسبی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های سیستم عصبی محسوب شود.

اسفناج و سلامت مغز

  • غلات سبوس دار

مصرف غلات سبوس دار به علت برخورداری از سطح بالایی از ویتامین ب 6 در کاهش سطح هوماسستین موثر بوده و منیزیم موجود در این ماده از مشکلات مغزی و افسردگی جلوگیری می کند.

مصرف خوراکی های زیر در سلامت مغزتان موثر است

  •  کاکائو

کاکائو منبع غنی از آنتی اکسیدان ها بوده و سلامت مغزتان را تضمین می کند .آنتی اکسیدان های موجود در کاکائو در مقایسه با چای سبز بیشتر بوده و از ایجاد  ناراحتی های مغزی و زوال مغز پیشگیری می کند.مصرف کاکائو در  دوران بارداری به داشتن فرزندی باهوش کمک می کند.

کاکائو و سلامت مغز

  • گردو

گردو به علت تشابه شکلی به ساختار مغز دوست دار سلامت مغز بوده و با کاهش سطح کلسترول بد خون از لخته شدن خون در رگ های مغزی جلوگیری کرده و خطر ابتلا به سکته های مغزی را کاهش می دهد.مصرف گردو در افزایش سطح هوش و تمرکز نیز موثر است .

گردو و سلامت مغز

 

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *