با توصیه های زیر سرعت کاهش وزنتان را افزایش دهید

استفاده از مواد غذایی آماده ،مصرف چربی ها و شیرینی ها و کم تحرکی عوامل اصلی اضافه وزن می باشند اگر تصمیم به کاهش وزن گرفته اید توصیه های ذیل این مطلب می تواند سرعت کاهش وزنتان را افزایش داده و متابولیسم بدنتان رافعال تر کنید.

1-صبحانه را برای کاهش وزن از یاد نبرید

حذف وعده های غذایی به منظور کاهش وزن کاملا اشتباه است .صبحانه اصلی ترین وعده روز بوده و خوردن صبحانه تا یک ساعت بعد از بیدار شدن با کنترل انسولین نقش موثری در کاهش وزنتان دارد .صبحانه را هر روز میل کرده و آن را از یاد نبرید.

مصرف صبحانه عامل اصلی کاهش وزن

2-استرستان را کنترل کنید

داشتن استرس در زندگی امروزی موضوع عجیبی نیست اما افزایش سطح استرس می تواند سبب تفزایش ترشح هورمون کورتیزول شده و در نتیجه موجب چاقی می شود. بنابراین  نگرانی های خود را فراموش کرده و از عوامل استرس زا دوری کنید .

کنترل استرس و کاهش وزن

3-از پله به جای آسانسور استفاده کنید

استفاده کردن از پله ها سبب مصرف انرژی و کالری سوزی می شود و از این طریق از افزایش وزنتان جلوگیری می کند.پیاده روی به جای استفاده از وسایل نقلیه ،استفاده از پله به جای آسانسور روش های مفیدی در تسریع روند کاهش وزن محسوب می شود .

استفاده از پله ها در لاغری موثر است

4- غلات کامل را به برنامه غذاییتان اضافه کنید

استفاده از غلات کامل باعث سوزاندن چربی ها در بدن می شود.اضافه کردن غلات کامل مانند نان های سبوس دار و برنج قهوه ای سبب سوختن چربی ها شده و با کنترل سطح انسولین در بدن از بروز چاقی پیشگیری می کند.

غلات کامل و کاهش وزن

5-نوشیدن آب را فراموش نکنید

نوشیدن 8 تا 10 لیوان آب در طی روز با افزایش متابولیسم بدن و فعال کردن آن باعث سم زدایی و چربی سوزی می شود .با نوشیدن آب حجم معده شما سریع تر پر شده و کمتر سراغ خوردن خوراکی های چاق کننده خواهید رفت .

نوشیدن اب و کاهش وزن

6- با ویتامین ث آشتی کنید

استفاده از ویتامین ث و منابع  آن مانند پرتقال، لیموترش، کیوی ،آناناس  و  گریپ فروت باعث افزایش چربی سوزی بدن شده و از افزایش وزنتان جلوگیری می کنند .سعی کنید از منابع طبیعی ویتامین ث به جای مکمل های این ویتامین استفاده کنید.

مصرف ویتامین ث عامل موثری در کاهش وزن

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *