امروز:05/07/2022
خواص رب انار

خواص تغذیه ای چاشنی خوشمزه ای به نام رب انار

فصل انار که می شود مصرف رب انار را از یاد نبرید .این چاشنی خوشمزه و مقوی خواصی دارد که شاید تا به حال به ذهنتان نرسیده باشد .غذاهای شمالی وخورشت فسنجان ایرانی که با این رب تهیه می شود بسیار خوشمزه بوده و خواص فراوانی به علت استفاده از رب انار دارند .اگر علاقمندید در مورد رب انار و خواص تغذیه ایش بیشتر بدانید خواندن این مقاله برای شما مفید خواهد بود .

آشنایی با ارزش تغذیه ای رب انار

رب انار یکی از چاشنی ها و طعه دهنده های خوشمزه و مغذی غذاها به شمار می آید و به علت وجود مقادیر بالایی از ویتامین ث در آن دارای خاصیت آنتی اکسیدانی می باشد .رب انار  سرشار از ویتامین های آ ،ب و نیاسین و پتاسیم و پلی فنول ها و آهن می باشد و در تامین سلامتی شما سودمند است .

ویتامین های موجود در رب انار

رب انار تقویت کننده سیستم ایمنی بدن

همان طور که در بالا ذکر شد این چاشنی حاوی سطح بالایی از ویتامین ث می باشد .از این رو مصرف رب انار با داشتن ترکیبات آنتی اکسیدانی در تقویت سیستم ایمنی بدن موثر بوده و از ابتلا به انواع سرطان ها علی الخصوص سرطان سینه در زنان و سرطان پروستات در مردان  پیشگیری می کند .

کاهش سطح کلسترول بد خون با مصرف رب انار

رب انار سرشار از ترکیباتی به نام پلی فنول ها می باشد و این ترکیبات در کاهش سطح کلسترول بد خون نقش چشمگیری دارند .مصرف رب انار می تواند مانع از تجمع چربی ها درون رگگ ها شده و از بروز اختلالات قلبی  و تصلب شرائین جلوگیری می کند.

رب انار و تقویت سیستم ایمنی بدن

رب انار مفید برای کاهش وزن

شما با مصرف رب انار می توانید به راحتی وزنتان را کاهش داده و خوش اندام شوید .ویتامین های موجود در رب انار در افزایش میزان سوخت و ساز بدن نقش داشته و از این طریق به کاهش وزنتان کمک می کنند.

مصرف رب انار و بهبود عملکرد مغز

رب انار حاوی سطح بالایی از نیاسین می باشد بنابراین می توان اذعان داشت که مصرف رب انار سبب بهبود عملکرد مغز و تقویت ذهن می شود.مصرف رب انار در بارداری به علت داشتن نیاسین در تقویت و رشد مغزی جنین تاثیر بسزایی دارد.

رب انار و تقویت مغز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.