خوراکی هایی که خوابتان را مختل می کنند

ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که پس از یک روز سخت کاری وقتی به رختخواب می روید و قصد دارید تا بخوابید اما خواب به چشمانتان نمی آید و تقلا زدن در رختخواب برای بسته شدن پلک هایتان بی نتیجه است . یکی از علل های این بی خوابی مصرف برخی مواد غذایی قبل از خواب می باشد .اگر می خواهید بدانید کدام خوراکی ها را نباید قبل از خواب مصرف کنید تا خوابتان مختل نشود این مقاله راه گشای شما خواهد بود

1- کلم بروکلی

این کلم پر خاصیت می تواند در بی خوابی های شبانه شما موثر باشد .چرا که کلم بروکلی دارای فیبر های نامحلول بوده و فرآیند هضم نسبتا طولانی دارند .بنابراین خوردن کلم بروکلی در شب به علت عملکرد های دستگاه گوارش جهت هضم این سبزی می تواند شما را بی خواب نماید .

کلم بروکلی و بی خوابی

2- شکلات تلخ

شکلات تلخ اگرچه منبع غنی از آنتی اکسیدان ها می باشد و در تامین سلامت مغزتان سودمند است اما به علت برخورداری از سطح بالایی از کافئین می تواند خواب شما را مختل کرده و باعث بیداری شما در طول شب گردد.تیروزین موجود در شکلات تلخ در تحریکات مغز و به خواب نرفتن شما تاثیر بسزایی دارد .

شکلات تلخ و اختلالات خواب

3- سس کچاب

سس کچاب جزء لاینفک سرو غذاهایی نظیر پیتزا ،فست فودها و لازانیا می باشد .ماده اصلی تشکیل دهنده این سس گوجه فرنگی بوده که خاصیت اسیدی دارد و در نخوابیدن شما و بیدار ماندنتان اثر گذار است .پس مصرف سس کچاب در شب می تواند پیامدی  مانند بی خوابی شبانه را به دنبال داشته باشد .

سس کچاب و بی خوابی

4- گوشت قرمز

مصرف غذاهای حاوی گوشت قرمز در وعده شام به علت داشتن چربی فراوان و دیر هضم بودن می تواند سبب بی خوابی شما در شب بشود .فرآیند هضم گوشت قرمز به 24 ساعت زمان نیاز دارد و صرف این ماده غذایی در شام سبب مشکلاتی در به خواب رفتن شما می شود .بنابراین از مصرف گوشت قرمز در وعده شام اجتناب کنید.

خوراکی هایی که خوابتان را مختل می کنند

5- غذاهای تند

مصرف غذاهای تند در شام با سوزش سر دل و افزایش میزان سوخت و ساز بدن و تحریک معده در مختل نمودن خواب شما موثر است .غذاهای تند علاوه بر این که میزان سوخت و ساز بدنتان را افزایش می دهند حرارت بدنتان را نیز بالا می برند .فرآیند هضم این غذاها ظولانی بوده و می تواند یکی از عوامل بی خوابی های شبانه شما به شمار آید.

غذاهای تند خوابتان را مختل می کند

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *