فعالیتهای مناسب برای کودکان مبتلا به EB

محدودیت های حرکتی در کودکان مبتلا به ای بی

سایت سلامت ایرانیان : لطفا مطلب ارسال شده در انجمن بیماریهای خاص محدودیت های حرکتی در کودکان مبتلا به ای بی را در ادامه ببینید.

 

علائم بیماری ای بی در کودکان 

کودکان مبتلا به فرم شدید EB ممکن است، از احساس ضعف یا خستگی زیادی به دلایل متعدد، مثل کم خونی و عدم داشتن تغذیه ی مناسب، رنج ببرند.

اگر به هر دلیلی، تاول در ناحیه ی پای کودک ایجاد شود، کافی است تا راه رفتن او را با درد همراه نماید، به همین دلیل حرکت کودک در مدرسه محدود می شود. به طور مشابه،  نوشتن کودک نیز ممکن است به دلیل انقباض مفاصل و ایجاد درد و آسیب در دستان کودک، بسیار آهسته انجام گیرد. در این صورت بهتر است تکالیف درسی خود را به صورت تایپ با رایانه انجام دهند.

کارهای دستی مناسب برای کودکان مبتلا به EB 

راههای مراقبت از کودکان ebچون کودک EB به دلیل محدودیت نمی تواند از زنگ تفریح و کلاس ورزش خود لذت ببرد، باید فرصت های دیگری را برای تفریح و لذت بردن، مانند هنر، صنایع دستی و موسیقی برای او فراهم نمود.

مراقبت از کودکان مبتلا به ای بی

دستان کودک مبتلا به EB عضو مهمی در ایجاد آسیب و استرس جدی محسوب می گردد، اما برای عملکرد مطلوب،  برقراری تعادل بین مراقبت و استفاده از آن ها لازم و ضروری است.

از طریق کار درمانان گرامی می توان، دستگاه ها و وسیله های تطبیقی مختلفی در اختیار کودک قرار داد. تمامی موارد یاد شده باعث کاهش احتمال آسیب و جلوگیری از اصطکاک انگشتان و شصت دست کودک می گردند.

بعضی وسایل کمکی، از قبیل پوشش های لوله ای از جنس فوم برای پوشاندن دیواره ی مداد، می تواند مفید واقع شوند. 

اینکه آیا خاک رس، رنگ و یا سایر مواد مورد نیاز برای ساخت کارهای دستی، می تواند مورد استفاده ی کودک EB قرار گیرد یا خیر بستگی به وضعیت و شرایط روز به روز دستان او دارد.

والدین این کودکان، خواهند فهمید که چه موقع کودک به راحتی می تواند از ابزار استفاده نماید و چه موقع باید تماس او را با وسایل مختلف محدود نمود.

محدودیت های حرکتی در کودکان مبتلا به ای بی

امیدواریم از مطلب ارسال شده محدودیت های حرکتی در کودکان مبتلا به ای بی استفاده کافی برده باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *