تاثیرات مخرب سیگار و قلیان بر بدن

تاثیرات مصرف تنباکو بربدن

سایت سلامت ایرانیان : لطفا مطلب ارسال شده در انجمن بیماریهای خاص تاثیرات مصرف تنباکو بربدن را در ادامه ببینید.
چهره افراد سیگاری

عوارض مخرب مصرف تنباکو بر بدن:

بهتر است بدانید دود تنباکو فوق العاده برای سلامت مضر است. هیچ راه امن  و بی خطری برای استعمال تنباکو وجود ندارد و همه شکل های آن می توانند اثرات منفی بر سلامتی داشته باشند.

توجه داشته باشید داشته باشید که جایگزین کردن سیگار با سیگار برگ، پیپ یا قلیان خطر تنباکو را برای شما کاهش نخواهد داد.

بر اساس نتایج حاصله پژوهش های انجمن ریه آمریکا،   سیگار حاوی بیش از ۶۰۰ ماده شیمیایی می باشد. هنگامی که این مواد سوزانده می شوند، بیش از ۷۰۰۰ ماده شیمیایی تولید می کنند. بسیاری از این مواد سمی هستند و حد اقل ۶۹ درصد از آنها می توانند منجر به بروز سرطان در بدن شوند.

عوارض تنباکو بر اعصاب

تاثیر سیگار و قلیان بر سیستم اعصاب مرکزی:

یکی از مواد تشکیل دهنده تنباکو دارویی است که بر خلق و خو تا ثیر می گذارد و نیکوتین نامیده می شود. نیکوتین ظرف مدت چند ثانیه به مغز شما می رسد. این ماده بر سیستم اعصاب مرکزی تاثیر می گذارد و سپس باعث می شود که احساس کنید انرژی زیاد دارید در حالی که واقعا این طور نیست. بنا بر این هنگامی که تاثیر دارو فروکش کرد، شما احساس خستگی بیشتر و تمایل افزون تری برای مصرف این ماده خواهید داشت.

تاثیرات قلیان بر قلب و عروق

تاثیر سیگار و قلیان بر سیستم قلب و عروق:

آیا میدانیدسیگار کشیدن به کل سیستم قلبی و عروقی شما آسیب وارد می کند. وقتی نیکوتین وارد خون شما می شود قند خون شما را افزایش می دهد و پس از آن باعث ایجاد خستگی و ولع بیشتر برای دوباره سیگار کشیدن  در شما می گردد. همچنین گفتنی است نیکوتین باعث سفت شدن عروق خونی می گردد که این عمل جریان یافتن خون در رگ ها را محدود می کند.

عوارض مصرف تنباکو بربدن

امیدواریم از مطلب ارسال شده تاثیرات مصرف تنباکو بربدن استفاده کافی برده باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *