امروز:03/07/2022
منافذ باز پوست چیست؟

راهکارهای مفید برای از بین بردن منافذ باز پوست

برخی افراد از اینکه منافذ باز بر روی پوست دارند رنج می برند و معتقدند که از زیبایی صورتشان کاسته شده است.اگر شما هم دچار منافذ باز پوستی هستید در این نوشته سلامت وب راهکارهای مفیدی برای برطرف نمودن منافذ باز پوستی به شما معرفی می نماییم.

منافذ باز پوست چیست؟

منافذ باز پوست یکی از مشکلات شایع پوستی است

که امری طبیعی محسوب می شود.

از آن جایی که پوست صورت چرب ترین نقطه بدن می باشد

منافذ باز پوست در این منطقه بیشتر دیده می شود .اما اگر منافذ باز پوستی شما بزرگ شده است و زیبایی شما را به مخاطره انداخته است باید هر چه سریعتر دست به کار شوید.

روش های درمان منافذ باز پوست

چه عواملی سبب ایجاد منافذ باز پوست می شود؟

  1. وراثت
  2. افزایش سن
  3. عدم مصرف مواد مغذی مورد نیاز پوست
  4. قرار گرفتن به مدت طولانی در زیر نور خورشید
  5. عدم استفاده از ضد آفتاب

عومال ایجاد کننده منافذ باز پوست

روش های مفید برای برطرف نمودن منافذ باز پوست

  • لایه برداری پوست

لایه برداری پوست بهترین راه درمان منافذ باز پوست می باشد .این تکنیک با از بین بردن سلول های مرده پوست باعث تنفس پوست شده و از بزرگ شدن منافذ باز پوست جلوگیری می کند.انواع روش های لایه برداری می تواند برای رفع این مشکل مفید واقع شود.

 

رفع منافذ باز پوست با لایه برداری

  • بخور پوست

برای برطرف نمودن این مشکل کمی آب را به جوش آورید و آن را درون ظرف دیگری بریزید.اکنون حوله ای بر روی سرتان بگذارید و چشمان خود را ببندید و صورتتان را بر روی بخار آب بگیریدتا منافذ باز پوستتان به سرعت بسته شود.اضافه نمودن گل ختمی به این آب شفافیت و نرمی پوست شما را افزایش می دهد.

  • شست و شوی صورت

شست و شوی روزانه صورت یکی دیگر از راهکارهای مفید برای رفع این مشکل می باشد.در هنگام شست و شو آلودگی و چربی سطح پوست به بیرون رانده می شود و پوستتان تمیز و درمان می شود.

شست و شوی صورت برای از بین بردن منافذ باز پوست

  • استفاده از مرطوب کننده

استفاده از یک مرطوب کننده مناسب پوست از بزرگ شدن منافذ باز پوست جلوگیری می کند.مرطوب کردن پوست با آبرسانی به پوست از خشک شدن پوست جلوگیری کرده و درمان مناسبی برای رفع این مشکل به شمار می آید.

کرم زدن برای رفع منافذ باز پوست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.