از کاشت ابرو چه می دانید؟

کاشت ابرو با موهای طبیعی سبب ترمیم دائمی موهای ابرو می شود و برای افرادی که دارای ابرو های کم پشت می باشند و یا افراد فاقد ابرو روشی بسیار مفید است این مقاله به معرفی کاشت ابرو و مراحل انجام آن پرداخته است

کاشت ابرو چیست؟

بهتر است بدانید کاشت ابرو  با موی طبیعی روش کارآمدی برای ترمیم دائمی رشد مو در ناحیه ابرو محسوب میشود. کاشت ابرو عملی مشابه به کاشت موی سر است، با این تفاوت که کاشت ابرو باید توسط متخصصی با مهارت و ذوق هنری بیشتر انجام شود تا نتیجه مطلوبتری به دست آید.

ابروها که در حقیقت چشمها را قاب میگیرند و محدوده آنها را تعیین میکنند، جزء مهمی از صورت به شمار میآیند. کاشت ابرو چنانچه به خوبی و با مهارت انجام شود، میتواند صورت را کامل و زیباتر کند، اما اگر جراح نتواند عمل را به خوبی انجام دهد، جذابیت چهره بیمار به میزان چشمگیری کاهش خواهد یافت.

آشنایی با روش کاشت ابرو و مراحل انجام ان

کاشت ابرو چگونه انجام می شود؟

کاشت ابرو نیز مانند تمام عمل‌های کاشت و پیوند مو برداشتن فولیکول‌های مو از ناحیه اهدا کننده بر روی سر بیمار و کاشت در ناحیه پذیرنده را دربرمی‌گیرد. متخصصان توصیه می‌کنند که برای کاشت ابرو یکی از دو روش برداشتن فولیکول‌های مو یعنی برداشتن نوار باریکی از مو و استخراج واحدهای فولیکولی (FUE) به کار برده شود. متخصصین در هر یک از این دو روش ظریف‌ترین موها را از پشت سر بیمار جدا می‌کنند، چون مو هر چه ظریف‌تر باشد به موی طبیعی نزدیکتر است.

برداشتن نواری از مو چگونه قابل انجام است؟

جراح به منظور به دست آوردن پیوندهای مو نوار افقی پوستی باریک و مو را از  پشت سر بیمار جدا می‌کند. محل جدا کردن پوست به دقت بخیه زده می‌شود تا احتمال به جا ماندن جای زخم به حداقل برسد. جای زخم در مورد بانوان چندان مایه نگرانی نیست، چون موی بلندشان به راحتی محل اهدا را می‌پوشاند. جراح پس از برداشتن پوست به دقت تک تک فولیکول‌های مو را جدا و برای کاشت آماده می‌کند.

روش استخراج فولیکول ها

استخراج واحدهای فولیکولی (FUE). جراح برای این که بتواند فولیکول‌های مو را یک به یک از پشت سر بیمار جدا کند، حفره‌های بسیار کوچکی را در اطراف فولیکول‌ ها ایجاد می‌کند. ما در این کلینیک برای انجام روش FUE از سیستم روباتیک آرتاس (ARTAS) بهره می‌گیریم و به این ترتیب نیاز به ایجاد برش یا بخیه زدن نخواهد بود و احتمال به جا ماندن اثر زخم بسیار پایین خواهد بود. فولیکول‌های مو سپس برای کاشت و پیوند آماده می‌شود.

تعامل  پزشک وبیمار در بازسازی ابرو و کاشت آن 

پزشک و بیمار پیش از شروع جراحی به کمک طراح ابرو شکل ابروی مورد نظر را روی صورت ترسیم می‌کنند. برخی بیماران تمایل دارند تا ابروی قدیمی‌شان را دقیقاً بازسازی کنند، حال آن که عده‌ای دیگر خواهان ایجاد تغییری جزیی در شکل یا پرپشتی ابرو هستند. متخصص پس از آماده شدن فولیکول‌ها آنها را تک به تک و در نهایت وسواس و مو شکافی دقیقاً مطابق با الگوی طبیعی رشد مو به ناحیه ابرو منتقل می‌کند. زاویه قرارگیری بسیار مهم است و رعایت دقیق این زاویه نتیجه‌ای طبیعی را به ارمغان خواهد آورد.ابرو شباهت بیشتری خواهد داشت.

منبع : وب سایت دکتر مقامی
ویرایش و گرد آوری : سلامت وب

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *