درمان گیاهی دیابت

آشنایی با گیاهان دارویی شفابخش برای درمان دیابت

مصرف فراوان مواد قندی و نشاسته، عدم تحرک و فعالیت بدنی و چاقی از عوامل اصلی ابتلا به دیابت محسوب می شود .مصرف قرص متفورمین و کاهش مصرف مواد قندی در این بیماران به همراه مراقبت های دوره ای توسط پزشک متخصص در کاهش سطح قند خون موثر است .اما گیاهانی نیز وجود دارند که می توانند به کنترل سطح قند خون و درمان دیابت کمک کرده و آن را سرکوب نمایند .در زیر به معرفی این گیاهان شفابخش پرداخته ایم.
  • آلوئه‌ورا

آلوئه‌ورا ،گیاهی است شفابخش و بسیار مفید که به نوعی در تمام حوزه های درمان و زیبایی نشانی از او دیده می شود .این گیاه حاوی ژل  در برگ  های خود بوده که مصرف خشک شده این ژل در کاهش میزان قند خون و درمان دیابت بسیار موثر است .

خشک شده ژل آلوئه ورا درمان مناسبی برای دیابت

  • دارچین

این ادویه معطر نیز طبیب همه امراض است .مصرف دارچین در غذاها و یا به صورت دم نوش دسترسی سلول‌ های چربی را به انسولین آسان‌ تر کرده و سبب افزایش سوخت و ساز گلوکز و تامین انرژی می شود .

دارچین ادویه مفید برای درمان دیابت

  •  پیاز و سیر

این دو گیاه بدبو سبب افزایش سوخت و ساز گلوکز در کبد و  افزایش ترشح انسولین شده و بهترین گیاهان در درمان بیماری دیابت و بازسازی و تحریک لوز المعده برای ترشح انسولین می باشند.

پیاز و سیر دو سبزی مفید برای درمان دیابت

  •  شنبلیله

شنبلیله،یکی دیگر از گیاهان مفید برای درمان دیابت می باشد .این سبزی با کاهش مقاومت انسولین و افرایش گیرنده های انسولین در سطح خون می تواند سطح قند خون  را کنترل کرده و به خوبی سبب کاهش آن شود .برای درمان دیابت دانه‌های شنبلیله را یک شب کامل در یک لیوان آب خیس کنید و روز بعد آب آن را بنوشید و دانه‌ها را بجوید.

شنبلیله گیاهی مفید برای درمان دیابت

  • بامیه

این گیاه جادویی  حاوی مقادیر زیادی فیبر می باشد که می تواند  سرعت جذب قند را كاهش داده و دیابت را درمان کند . اسید آمینه های موجود در بامیه نیز با کنترل سطح قند خون در روند کنترل و درمان بیماری دیابت بسیار موثرند.برای کاهش قند خون سر سه عدد بامیه خام را جدا کنید و آن را درون لیوان بگذارید مقداری آب سرد درون لیوان بریزید و سپس بر روی لیوان در پوشی قرار داده و لیوان را درون یخچال بگذارید .فردا صبح ناشتا بامیه ها را از لیوان در آورده و آبش را که محلولی ژله ای شکل است جهت کاهش قند خونتان بنوشید.

بامیه گیاهی مفید برای درمان دیابت

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *