با انواع مختلف لیپوساکشن آشنا شوید

لیپوساکشن روش جراحی تهاجمی برای حذف چربی از مناطق بدن شناخته شده است .این روش به انواع مختلفی تقسیم می شود که با داشتن مکانیسم عملکردی متفاوت نتیجه یکسانی به همراه خواهند داشت .برای آشنایی بیشتر با انواع مختلف لیپوساکشن به این نوشته سلامت وب توجه بفرمایید.

انواع مختلف لیپوساکشن

انواع مختلف لیپوساکشن می توانند با از بین بردن چربی ها از بدن موجب لاغری و خوش اندامی شما شوند.لیپوساکشن با مکش چربی ها آن ها را از بدن خارج کرده و بیشتر در نواحی از بدن مانند باسن، شکم، پاها، بازوها و پشت کمر استفاده می شود.در زیر به معرفی انواع روش های لیپوساکشن می پردازیم:

1-لیپوساکشن توم سِنت

در لیپوساکشن توم سنت چربی ها به صورت خشک از بدن خارج می شود.در منطقه مورد نظر جراح آب نمک استریلیزه تزریق می نماید تا سلول های چربی شل شده و به راحتی از بدن خارج شود.با استفاده از این روش می توان میزان زیادی چربی از بدن خارج نمود و میزان خونریزی، کبودی و ناراحتی های ایجاد شده را با اضافه نمودن زایلوکین به ماده بیهوشی بسیار کاهش داد.

2-التراسونیک لیپوساکشن

در این نوع از لیپوساکشن از امواج اولتراسونیک با فرکانس صوتی بالا برای آب کردن چربی ها و خارج نمودن آن ها از بدن استفاده می شود.پس از آب شدن چربی ها آن ها به وسیله دستگاه مخصوصی از بدن خارج شده و موجب لاغری فرد می شود. در این روش چربی ها از ارگان های اصلی بدن جدا شده  و در نتیجه به بقیه اعضای بدن آسیب وارد نمی شود.

انواع مختلف لیپوساکشن کدامند؟

3- لیپوساکشن ویسر

لیپوساکشن ویسر یکی دیگر از انواع مختلف لیپوساکشن می باشد که در لیپوساکشن ویسر از لوله های اولتراسونیک استفاده می شود و تفاوت آن با التراسونیک لیپوساکشن در وارد کردن انرژی به چربی ها و شل شدن و پخش شدن چربی ها قبل از مکش و خارج شدن می باشد.

4- لیپوساکشن لیزری

در لیپوساکشن لیزری  از لیزر برای ذوب و مایع کردن سلول های چربی

و از بین بردن آن ها استفاده می شود

در نتیجه این روش درد کمتر و نتیجه بهتری نسبت به سایر روش های لیپوساکشن خواهد داشت.

5- لیپوساکشن قدرتی

این روش یکی از جدید ترین انواع مختلف لیپوساکشن  می باشد

و چربی ها با جلو و عقب راندن لوله ها از بین رفته

و از بدن خارج می شوند.

این روش درد کمتری داشته والتهاب کمتری را در بدن ایجاد خواهد نمود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *