امروز:12/08/2022
رازهای سلامتی قلب

با مصرف گیاهان زیر سلامتی قلب خود را تضمین نمایید

قلب یکی از اعضای حیاتی بدن است که خون را به تمام نقاط بدن می رساند .امروزه متاسفانه شاهد بروز بیماری های قلبی در بسیاری از افراد هستیم .بیماری که مربوط به سن خاصی نبوده و حتی در بسیاری از جوانان نیز دیده می شود و یکی از عوامل اصلی بروز مرگ در افراد محسوب می شود .چاقی و افزایش وزن ،مصرف غذاهای آماده و فراوری شده ،بالا بودن چربی و فشار خون ،داشتن استرس و استعمال دخانیات  از عوامل مهم در افزایش ریسک خطر ابتلا به بیماری های قلبی به شمار می آید .اگر علاقمندید تا قلب سالمی داشته باشید می توانید از مواد طبیعی که در زیر به شما معرفی می شود استفاده کنید و از این طریق سلامتی قلب خود را تضمین نمایید .

1- سیر

سیر گیاهی بدبو ولی پر خاصیت است که دارای اثرات ضد التهابی بوده و از لخته شدن خون درون رگ ها جلوگیری می کند .این گیاه پرخاصیت باعث کاهش کلسترول بد خون شده و با کاهش فشار خون در پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی تاثیر بسزایی دارد .شما با مصرف روزانه یک تا دو حبه سیر خام می توانید سلامتی قلب خود را تضمین نمایید .
سیر مفید برای سلامتی قلب

2-زردچوبه

زردچوبه حاوی ترکیباتی به نام کورکومین است که این ترکیب دارای خواص ضد التهابی بوده و در سلامتی قلب نقش موثری را ایفا می کند .در زیر به خواص زردچوبه در تامین سلامتی قلب به طور فهرست وار اشاره می نماییم :
  • زردچوبه با افزایش میزان گردش خون درون رگها در پیشگیری از ابتلا به تصلب شرایین مفید است .
  • این ادویه در اکسیداسیون چربی های بدن موثر بوده و از لخته شدن خون درون رگ ها جلوگیری می کند .
  • استفاده از ردچوبه در غذاهای روزانه نقش مفیدی در سلامتی قلب و عروقتان دارد .

سلامتی قلب با زردچوبه

3-زالزالک

زالزالک میوه ای بسیار مفید برای سلامتی قلب می باشد .این میوه خوشمزه بسیار کوچک موجب اتساع رگ های خونی شده و در کاهش میزان فشار خون موثر است .زالزالک با افزایش جریان خون درون قلب از بروز بیماری های قلبی و عروقی پیشگیری کرده و موجب ثبات ضربان قلب می شود .

سلامتی قلب با زالزالک

4- چای قرمز

چای قرمز یا چای ترش بیماری های قلبی را درمان کرده

و با کاهش چربی و فشار خون از تصلب شرایین جلوگیری کرده

و با بهبود عملکرد قلب در سلامتی قلب اثر مثبتی دارد .

شما می توانید با نوشیدن دو فنجان چای ترش در طی روز قلبی سالم داشته باشید .

سلامتی قلب با چای قرمز

5- فلفل قرمز

فلفل قرمز حاوی ترکیبی به نام کپسایسین می باشد

و از این رو دارای خواص آنتی اکسیدانی بوده

و مصرف آن در سلامتی قلب شما بسیار مفید است .

این سبزی از گرفتگی عروق و لخته شدن خون درون رگ ها جلوگیری کرده و در کاهش میزان کلسترول بد خون موثر است .این سبزی در افزایش میزان متابولیسم بدن و کاهش وزن نیز اثرات مثبتی دارد .

سلامتی قلب با فلفل قرمز

6-دارچین

دارچین ادویه مفید دیگری برای سلامتی قلب می باشد .این ادویه معطر از غلیظ شدن خون جلوگیری کرده و در کاهش فشار خون موثر است .شما می توانید با افزودن دارچین به غذاهای مصرفی خود به سلامت قلب خود کمک نمایید .

سلامتی قلب با دارچین

7-زنجبیل

زنجبیل با کاهش کلسترول بد خون از غلظت خون جلوگیری کرده و با دارا بودن ترکیبی به نام جینجرول به بهبود عملکرد سیستم گردش خون در بدن کمک می کند .بنابراین می توانید با نوشیدن روزانه دم نوش زنجبیل از بروز بیماری های قلبی پیشگیری کرده و قلب خود را تضمین نمایید .

سلامتی قلب با زنجبیل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.