میوه های مفید برای پیشگیری از پیری پوست

پیری پوست یکی از مشکلاتی است که در اثر عدم مراقبت صحیح از پوست و استفاده از تغذیه نامناسب اتفاق می افتد.اگر علاقمندید از پیری پوست خود جلوگیری کنید و پوستی شاداب و جوان داشته باشید از میوه هایی که در این نوشته سلامت وب به شما معرفی می شود استفاده کنید.

1- انواع توت

انواع توت ها سرشار از آنتی اکسیدان های طبیعی جهت مراقبت از پوست و مبارزه با آسیب های ناشی از رادیکال های آزاد می باشند .این گروه از میوه ها نقش مهمی در طراوت و شادابی پوست شما داشته و افزودن آن ها به برنامه غذایی نقش مهمی در پیشگیری از پیری پوست دارد.

2-سیب

مصرف سیب علاوه بر تامین سلامتی بدن نقش موثری در زیبایی و سلامتی پوست شما دارد. این میوه خوشمزه حاوی ویتامین ث است که در کلاژن سازی و حفظ خاصیت الاستیته پوست نقش مهمی داشته و این میوه یکی از میوه های موثر و مفید در زیبایی و جوانی پوست می باشد.

سیب و جلوگیری از پیری پوست

3-آووکادو

آووکادو یکی دیگر از میوه های مفید در پیشگیری از پیری زودرس پوست می باشد.این میوه با دارا بودن سطح بالایی از ویتامین ها و املاح معدنی در جوانسازی پوست موثر بوده و اسید آمینه های موجود در آن راز سلامتی و زیبایی پوست شماست.

آووکادو و جلوگیری از پیری پوست

4-زردآلو

زرد آلو منبع غنی از بتاکاروتن و آنتی اکسیدان های مهم برای حفظ سلامت و زیبایی پوست می باشد .این میوه خوشمزه سرشار از آهن بوده که با افزایش خونرسانی به سطح پوست سبب تغذیه پوست و تامین مواد مورد نیاز پوست می گردد.

زردآلو وچلوگیری از پیری پوست

5- پرتقال

پرتقال منبع غنی از ویتامین ث ویتامین دوستدار سلامت و زیبایی پوست می باشد.

این میوه با پاکسازی پوست از ناخالصی ها

و سموم سبب شادابی و طراوت پوست شما شده

و با افزایش میزان کلاژن سازی سبب نوسازی و جوانسازی پوست می شود.

پرتقال و جلوگیری از پیری پوست

6- انار

انار  حاوی سطح بالایی از  ریبو فلاوین، فسفر و ویتامین ها و مواد معدنی  بی شماری می باشد

که با افزایش میزان کلاژن سازی در ثبات پوست

و افزایش قابلیت ارتجاعی پوست نقش دارد .

مصرف این میوه یکی از راه های جوانسازی پوست و پیشگیری از پیری پوست شناخته شده است.

انار و جلوگیری از پیری پوست

7- کیوی

کیوی به علت برخورداری از سطح بالایی از ویتامین ث یکی از میوه های زمستانی مفید برای تغذیه و سلامت پوست به شمار می آید.این میوه زمستانی با افزایش سطح کلاژن سازی در پیشگیری از اثرات پیری و جوان شدن پوست تاثیر بسزایی دارد.

کیوی و جوانسازی پوست

336×280

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *