امروز:13/08/2022
سریعترین راه رفع بوی سیر

بوی سیر +راه های رفع بوی سیر از دهان و دست ها

اگر چه سیر یکی از گیاهان پر خاصیت است اما بسیاری از مردم به علت بوی بد آن از مصرف آن خودداری کرده و از بهره مندی از خواص آن چشم پوشی می نمایند .اما در مقاله سلامت وب امروز می خواهیم روش های مفید و کاربردی برطرف کردن بوی سیر را به شما معرفی نماییم تا با استفاده از آن ها بتوانید به راحتی از مزایای درمانی این گیاه فوق العاده استفاده نمایید .با سلامت وب امروز همراه شوید تا به راحتی راه های برطرف کردن بوی سیر را فرا گیرید .

بوی سیر

بوی سیر عمدتا به علت وجود گوگرد و سولفوریک موجود در آن می باشد بوی سیر تا چند ساعت می ماند و بر اسا تحقیقات پس از مصرف تا 72 ساعت بوی سیر در دهان باقی می ماند.از بین بردن بوی سیر برای بسیاری از افراد دشوار است .آماده سازی سیر ها توسط دست سبب بدبو شدن دست ها و مصرف سیر سبب بدبو شدن دهان می شود .با این حال، با استفاده از استراتژی های زیر می توانید بوی بد سیر را خنثی نمایید و دهانتان را خوشبو سازید .

از بین بردن بوی سیر ترشی


از بین بردن بوی سیر از دست ها

برای از بین بردن بوی سیر از دست ها می توانید روش های زیر را که کاملا امتحان شده می باشند استفاده کنید و بدینوسیله بوی بد سیر را از دستانتان پاک نمایید .این روش ها عبارتند از :


1.استفاده از مرکبات

پاک نمودن دست ها با مرطوب نمودن پوست با اسپری مرکبات مانند آب لیمو ترش، نارنج، گریپ فروت می تواند در رفع بوی بد سیر موثر باشد .بدین منظور آب مرکبات نامبرده را گرفته و با آب داغ مخلوط کرده و دستانتان را با آن مرطوب نمایید تا شاهد از بین رفتن بوی بد سیر از دستانتان در مدت کوتاهی باشید .

از بین بردن بوی سیر در غذا


2.از صابون استفاده کنید

شتن دست ها با صابون های معطر می تواند در از بین رفتن بوی بد سیر از دست ها نقش بسزایی داشته باشد .با شستن دست ها با صابون و آب ولرم به راحتی دست هایتان را خوشبو سازید .


3.از محصولات استیل یا فولادی استفاده کنید

مالیدن یک قاشق استیل یا فولادی می تواند بوی بد سیر را به راحتی از روی دستانتان پاک نماید .بدین منظور ابتدا دست هایتان را بشویید و سپس دست هایتان را به یک وسیله استیل مانند قاشق،سبد و …بمالید و پس از اطمینان از برطرف شدن بوی بد دست هایتان را با آب و صابون بشویید.علت این امر آن است که گوگرد که منشاء بوی بد این گیاه است به خوبی به فلزات می چسبد و در نتیجه با تماس دست شما با فلزات مولکول‌ های گوگردیِ سیر که حاوی بوی بد هستند به فلز چسبیده و بوی بد از بین می‌رود.

از بین بردن بوی سیر از دست


4.سیب‌زمینی

مالیدن سیب زمینی آب پز به دستان می تواند در رفع این بوی آزار دهنده موثر باشد.بدین منظور سیب زمینی آب پز را به دو نیم تقسیم نموده و آن را بر روی دستانتان بمالید مراقب باشید تا دستانتان را نسوزانید.

ترفندهای موثر برای از بین بردن بوی بد سیر


5. روغن زیتون

مالیدن روغن زیتون به دست ها برای از بین بردن بوی سیر یکی دیگر از راهکارهای موثر و فوق العاده است که می توانید برای زدودن بوی نامطبوع سیر از دستانتان از آن استفاده کنید .

از بین بردن بوی سیر در خانه


6. استفاده از خمیر دندان

شاید شما نیز بارها از خود پرسیده اید که چگونه می توانم بوی سیر، ماهی یا بوی پیاز را از روی دستانم از بین ببرم؟برای این کار کافی است تا دستان خود را با مقدار کمی خمیر دندان بشویید و شدت بوی سیر را کاهش داده و یا به طور کل از بین ببرید.


7. جوش شیرین

مالیدن جوش شیرین به روی دست‌ ها در برخی مواقع نیز به عنوان روشی کارگشا برای رفع این بوی زننده از دستان به شمار می آید اما این روش نمی تواند به طور صد در صد سبب از بین رفتن این بو از دستان شما شود .در نهایت لازم به ذکر است بدانید برای از بین بردن بوی سیر در خانه می توانید از اسپری جوش شیرین و آب یاسایر افشانه های خوشبو کننده استفاده نمایید .


از بین بردن بوی سیر از دهان

بوی سیر دهان چگونه از بین می رود؟برای از بین بردن بوی سیر از دهان روش های مختلف زیر را که کاملا مورد تایید می باشند و از نظر تجربی اثبات شده اند را امتحان کنید تا به راحتی بوی بد سیر را از دهانتان برطرف نموده و دهانتان را خوشبو کنید .


1.از میوه و سبزیجات استفاده کنید

خواص مشابهی که سبب اکسیداسیون در میوه ها می شوند (هنگامی که رنگ آن ها به رنگ قهوه ای تبدیل می شود) نیز از باقی ماندن بوی سیر و پیاز در دهان جلوگیری می کند. میوه ها و سبزیجات موثر در این زمینه عبارتند از:سیب، گلابی، آلو، هلو، زردآلو، انگور، گیلاس کاهو،سیب زمینی ،اسفناج و بادمجان.

از بین بردن بوی بد سیر


2.از سبزیجات معطر استفاده کنید

سریعترین راه رفع بوی سیر جویدن سبزیجات معطر مانند نعناع، ریحان و جعفری، (از پادزهرهای موثر گیاهی برای از بین بردن تنفس بدبوی ناشی از مصرف سیر و پیاز) می باشد. از این گیاهان پس از مصرف سیر برای خوشبو دهانتان استفاده کنید.همچنین جویدن گرد ریشه خشک سنبل الطیب،شیرین بیان و تنتور بهارنارنج +کمی زعفران +میخک +نعناع+دارچین +بادیان+تنتور بنژوان+تنتور گایاکل در رفع بوی بد سیر موثر است .

رفع بوی سیر با سبزیجات معطر


3.نان را با وعده های غذایی خود اضافه کنید

کمبود کربوهیدرات می تواند در بدبو شدن دهان با سیر موثر باشد و همچنین عوارضی را برای سلامتی شما به همراه داشته باشد .خوردن نان یا سایر غذاهای غنی از کربوهیدرات ها به مبارزه با نفس بدبو به شما کمک خواهند نمود.


4.چای سبز بخورید

چای سبز و چای دارچین حاوی پلی فنول ها و مواد شیمیایی گیاهی است که به خنثی کردن ترکیبات گوگرد موجود در پیاز و سیر کمک می کند. آنتی اکسیدان های موجود در چای سبز نیز در مبارزه با تنفس بدبو موثر هستند و به راحتی بوی بد سیر را از بین می برند.

بوی سیر تا چند ساعت می ماند


5.شیر بخورید

نوشیدن شیر در مبارزه با تنفس بدبو موثر است و به علت وجود ترکیبات موثره در کاهش غلظت ترکیبات بدبو کننده دهان موثر است .

رفع بوی سیر با شیر


6.لیموترش

استفاده از لیموترش در کاهش بوی سیر بسیار موثر است. لیموترش و سایر مرکبات به علت دارا بودن PH اسیدی می توانند باکتری‌ های مولد بوی بد دهان را از برده و دهانتان را خوشبو سازند .

روش های از بین بردن بوی سیر


7.آدامس بجوید

جویدن آدامس می تواند با افزایش میزان بزاق دهان نفستان را خوشبو سازد .جویدن آدامس هایی با اسانس طبیعی نعناع،دارچین در مقابله با بوی بد دهان موثر است .این آدامس ها را خریداری نموده و امتحان کنید .

جویدن آدامس برای رفع بوی سیر


8.دانه های معطر را امتحان کنید

برای از بین بردن بوی سیر دهان فوری دانه های معطر بجوید .جویدن دانه های قهوه،هل ،رازیانه و میخک و تف کردن آن ها به بیرون می تواند بوی پیاز و سیر را به راحتی از بین ببرد .شما حتی می توانید با جویدن چای خشک و سپس تف کردن آن ها به بیرون بوی سیر را از بین ببرید.

جویدن دانه های معطر


9.مسواک بزنید

زدن مسواک با خمیر دندان معطر و کشیدن نخ دندان ،مسواک زدن زبان و در نهایت استفاده از دهانشویه های ضد باکتری حاوی کلرهگزیدین، پراکسید هیدروژن و یا سیلتی پیلیدین کلرید در رفع بوی بد دهان ناشی از مصرف سیر موثر است .

رفع بوی سیر با مسواک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.