روش های خانگی جهت درمان سرفه را بشناسید

سرفه کردن و خشک شدن مخاط گلو یکی از مشکلات رایج در فصول سرد سال می باشد.اگر شما روش های درمانی خانگی را به استفاده از دارو های شیمیایی ترجیح می دهید بهتر است این مقاله را مطالعه نمایید تا روش های خانگی درمان سرفه را بشناسید.
  •  به‌ دانه

دانه به لعاب داشته که در نرم کردن مخاط سینه و برطرف نمودن خشکی آن موثر است. برای درمان سرفه دانه های به را در آب جوش بریزید و درپوشی بر روی لیوان قرار دهید پس از گذشت چند دقیقه دانه های به حالت ژله ای پیدا می کند اکنون می توانید آن را مصرف کنید .یا می توانید دانه به را در دهانتان بگذارید و آن را بمکید تا حالت لعابی پیدا کند اما دانه های به را هیچ گاه نجوید.

به دانه و درمان سرقه

  • پرسیاوشان

این گیاه در درمان سرفه کاربرد داشته و دمکرده پر سیاوشان نرم کننده گلو می باشد .برای تهیه دم نوش پر سیاوشان 3 قاشق برگ خشک پرسیاوشان را داخل 1 لیتر آب‌جوش بریزید و اجازه دهید مدتی بجوشد. سپس آن را صاف کرده و میل کنید.

پر سیاوشان و درمان سرفه

  • آویشن

آویشن درمان خوبی برای سرفه محسوب می شود بسیاری از شرکت های داروسازی شربت های گیاهی برای درمان سرفه تولید کرده اند که نشان از مفید بودن این گیاه در درمان سرفه می باشد .استفاده از شربت های برونکوتیدی،توسیان،تیمکس و ……می تواند سرفه شما را از بین ببرد اما خودتان نیز می توانید مقداری پودر خشک‌ شده آویشن  را داخل یک لیوان آب‌ جوش بریزید و 20 دقیقه دم کنید. سپس محلول را صاف و میل کنید.

آویشن و درمان سرفه

  • گل ختمی

گل ختمی درمان دیگری برای سرفه محسوب می شود .این گیاه لعاب دار بوده و با باز کردن مجاری تنفسی و خاصیت خلط آوری منجر به از بین بردن سرفه های شما می شود .برای تهیه دم نوش گل ختمی مقداری از گیاه را داخل آب‌جوش بریزید و 10 دقیقه دم کنید. شما می توانید برای طعم دار کردن و افزایش اثر درمانی این دم نوش مقداری عسل به آن اضافه کنید .

گل ختمی و درمان سرفه

  • بارهنگ

دانه های بارهنگ همانند دانه به لعاب دار بوده و با نرم کردن سینه و خاصیت خلط آوری سرفه های شما را رفع می نمایند .مقداری دانه بارهنگ را درون آب جوش خیس کرده و سپس لعاب آن را برای رفع سرفه هایتان استفاده کنید.

بارهنگ و درمان سرفه

  • شلغم

این گیاه درمان موثری برای تسکین سرفه و مبارزه با عفونت‌ های تنفسی می باشد .شلغم در بدن همانند پنی سیلین عمل کرده و با دارا بودن خواص آنتی بیوتیکی تمام ویروس ها و میکروب های ساکن در مجاری تنفسی تان را از بین می برد .می توانید شلغم را بپزید و همراه با آب آن را میل کنید و یا اینکه آن را به سوپتان اضافه کنید .

شلغم و درمان سرفه

  • نشاسته

ترکیب نشاسته با آب جوش اثر بخشی خوبی در درمان سرفه های خشک داشته و یکی از قدیمی ترین روش های خانگی برای درمان سرفه محسوب می شود.

نشاسته و درمان سرفه

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *