چگونه پوستمان را پاکسازی کنیم؟

چگونه پوستمان را پاکسازی کنیم؟

از جمله راه هایی که سبب شادابی و زیبایی پوست شما می شود پاکسازی پوست توسط متخصصین پوست می باشد.با انجام این عمل به دست شخص متخصص ظاهر پوست عاری از لک و جوش و…شده وپوستتان صاف و روشن تر به نظر می رسد .

پاکسازی پوست برای چه افرادی مناسب می باشد؟

اشخاصي که پوستشان مستعد جوش و آکنه است، برخی اوقات در ناحیه روزنه‌های پوستی دچار تجمع چربی می‌شوند و جوش‌های زیر پوستی را ایجاد می‌کنند. در چنین حالتی پاکسازی پوست از طرف پزشک برای فرد توصیه می‌شود.

پاکسازی پوست چیست و چگونه انجام می شود؟

 انجام پاکسازی نیاز به تخصص و مهارت دارد . پاکسازی پوست در اصطلاح علمی‌‌ همان تخلیه جوش‌های زیر پوستی یا کومدون است.  به صورت علمی و پزشکی این پاکسازی‌ها به گونه‌ای انجام می‌شود که کمترین آسیب به پوست وارد شود. در برخی موارد این چربی‌ها به بیرون راهی پیدا نمی‌کنند در این حالت است که به وسیله یک سوزن ظریف در محل تجمع چربی‌ها حفره ریزی ایجاد می‌شود تا از آن طریق چربی‌ها بتوانند به وسیله دستگاهی به نام پ. مدون اکستراکتور از زیر پوست خارج شوند.

چگونه پوستمان را پاکسازی کنیم؟

چه کسانی مجاز به انجام پاکسازی صورت می باشند؟

پاکسازی و لایه برداری فرآیندی است که باید به وسیله متخصص و در محیطی کاملا بهداشتی انجام شود. افرادی که تخصص و مهارت کافی در این زمینه را نداشته باشند و اقدام به پاکسازی پوست کنند می‌توانند باعث وارد آمدن صدمات بسیاری به پوست شوند. انجام شدن پاکسازی‌های پوستی در مکان‌های غیر استاندارد می‌تواند باعث انتقال عفونت‌های پوستی از فردی به فرد دیگر شود. به همین دلیل تأکید می‌شود که این کار به وسیله پزشک متخصص و ماهر انجام شود.در این زمینه به افراد بسیاری برخورده‌ایم که پاکسازی پوست را در حالی انجام داده‌اند که پوست آنها نیاز به هیچ گونه پاکسازی یا لایه برداری نداشته است.

آیا پاکسازی پوست عوارض دارد؟

آسیب‌های کوتاه مدت پاکسازی غیر استاندارد پوست، عفونت‌هایی است که در مورد آنها صحبت کردیم. برخی از این عفونت‌ها علاوه بر ایجاد ضایعات چرکی ممکن است در صورت عمیق شدن باعث ایجاد چاله‌هایی در سطح پوست شود. به صورت بلند مدت نیز می‌توان به باقی ماندن اثر همین ضایعات چرکی به صورت ناهمواری و چاله روی صورت اشاره کرد.

درمان جوش های زیر پوستی با پاکسازی پوست

با پاکسازی پوست   جوش‌های زیر پوستی درمان می شود ،  در پزشکی روند کاری به صورت استفاده از درمان‌های غیر تهاجمی در حد ممکن است. به این شکل که در مرحله اول از درمان‌های دارویی استفاده می‌شود. در صورت عدم جواب دهی پوست به درمان دارویی در مرحله بعدی درمان‌های پیشرفته تری را آغاز می‌کنیم که البته به نسبت درمان دارویی و غیر تهاجمی درصد بالاتری از آسیب‌ها و عوارض را در پی دارند.

منبع : وب سایت دکتر داوودی

ویرایش و گرد آوری : سلامت وب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *