عوارض کویتیشن

کاهش سایز با امواج صوتی

Cavitation کویتیشن و لاغری موضعی

لطفا مطلب ارسال شده انجمن کلینیک پوست مو وزیباییCavitation کویتیشن و لاغری موضعی را در ادامه ببینید.

کویتیشن چیست؟

کویتیشن یک واکنش طبیعی نسبت به امواج صوت با فرکانس پایین است. امواج صوت با فرکانس پایین اصطلاحا کویتیشن نامیده می شوند. با نفوذ امواج کویتیشن به داخل بدن حباب های بسیار ریزی در داخل سلول به وجود می آید و با تابش بیشتر این امواج این حبابها رشد کرده و بزرگتر میشوند و در نهایت موجب پاره شدن دیواره سلولی و خارج شدن چربی های انباشته شده در سلول می گردد.

لاغری با کویتیشن

پس بدین ترتیب تری گلیسیرید موجود در داخل سلول به داخل مایع خارج سلولی می ریزد و از آنجا به جریان خون عمومی بدن منتقل میگردد.سپس از آنجایی که بدن ما امکان دفع چربی را پس از جذب به هیچ عنوان ندارد، تری گلیسیرید آزاد بایستی سوزانده شود. لذا انجام تمرینات ورزشی مناسب پس از کویتاسیون دارای اهمیت بسیار است.

آیا کویتیشن درد دارد؟

لاغری به وسیله کویتیشن بدون درد بوده و نیازی به بی حسی ندارد. مراجعین شکایتی از این بابت ندارند. از آنجایی که امواج کویتیشن در محدوده شنوایی انسان هستند، عمده ترین مشکل گزارش شده توسط بیماران، احساس سر و صدا در گوش است.

روش لاغری با امواج صوتی

قسمتی از چربی ها به شکل گلیسرول Glycerol محلول در آب است که میتواند به عنوان منبع انرژی مورد استفاده قرار گیرد و مابقی چربی های آزاد شده که غیر محلول در آب هستند به کبد منتقل شده و به عنوان اسیدهای چرب مورد استفاده قرار خواهند گرفت. لذا نوشیدن حداقل ۲ تا ۳ لیتر آب در تمام روزهایی که از کویتاسیون استفاده میشود لازم است

عوارض کویتیشن.

عوارض جانبی کاهش وزن با کویتیشن:

در طی استفاده از این روش، با احتمال بسیار پایینی ممکن است عوارض جانبی نیز دیده شود. عمده ترین آنها مانند: قرمزی گذرا در محل استفاده شده از دستگاه، احساس حالت تهوع بر اثر امواج صوتی در محدوده شنوایی و از این دست عوارض کوتاه مدت که تمامی آنها با نوشیدن آب برطرف میشود. لازم به ذکر است درمان چاقی های موضعی با این روش بسیار ایمن است. ممنوعیت استفاده از کویتیشن شامل؛ بانوان باردار، افرادی که دارای باطری ضربان ساز قلب (Pace maker  )، کسانی که کاهش عملکرد شدید کبدی و یا اختلال جدی در انعقاد خون دارند می باشد.

لازم به یاد آوری است درمان با کویتیشن میتواند دارای اثرات زودرس و نیز منافع طولانی مدت باشد. نتایج درمان با توجه به سن، دارو و تغییرات هورمونی افراد متفاوت است. همچنین افراد میبایست رژیم غذایی متعادل و فعالیت های فیزیکی مناسب نیز داشته باشند تا به نتایج درخشان این روش دست یابند.

امیدواریم از مطلب ارسال شده Cavitation کویتیشن و لاغری موضعی استفاده کافی برده باشید.

منبع :کلینیک پوست، مو و زیبایی دکتر احمد قنبری
ویرایش و گرداوری سلامت وب

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *