امروز:05/07/2022
عوارض جراحی درشت کردن چشم

بزرگ کردن چشم با استفاده از تکنیک ها و جراحی های زیبایی

چشم شما یکی از حواس پنجگانه شما به نام حس بینایی بوده و علاوه بر آن که وظیفه دیدن و مشاهده کردن پیرامون را بر عهده دارد در زیبایی چهره شما نیز نقش بسزایی دارد.سایز و شکل چشم ها می بایست متناسب با چهره بوده و ریز و کوچک بودن آن می تواند زیبایی چهره شما را خدشه دار نماید .خوشبختانه امروزه با گسترش و پیشرفت علم پزشکی در زمینه زیبایی می توان کوچکی چشم ها را به وسیله جراحی ها و یا تکنیک های زیبایی درمان نمود .اگر به دنبال کسب اطلاعات در مورد روش های بزرگ کردن چشم می باشید مطالعه این مقاله کاربردی را از دست ندهید .

بزرگ کردن چشم چگونه امکان پذیر می باشد؟

بزرگ کردن چشم برای افرادی که دارای سایز چشم کوچکی هستند با استفاده از روش های متعددی قابل انجام می باشد. مطابق با اصول زیبایی‌شناسی، سایز و شکل چشم‌ ها می بایست با سایر اجزای چهره تناسب و همخوانی داشته باشد .در صورت کوچک بودن آن می توان از روش ها و جراحی های زیبایی که در زیر معرفی می شود نسبت به بزرگ کردن چشم ها اقدام نمود.

درشت کردن چشم


1- جراحی پلک بالا و پایین (بلفاروپلاستی)

برای بزرگ کردن چشم می توانید از جراحی پلک بالا و پایین یا بلفاروپلاستی استفاده نمایید .در حین این عمل با عقب کشیدن پوست پلک بالایی فاصله بین پلک بالا و پایین افزایش یافته و با حذف فشار وارده بر مژه ها سبب ایجاد انحنایی طبیعی و رو به بالا برای مژه ها خواهد شد .در نتیجه با بلفاروپلاستی پلک بالا چشمان شما درشت تر و زیباتر به نظر خواهد رسید .در بلفاروپلاستی پلک پایین جراح با ایجاد یک شکاف تقریبا یک سانتیمتری در قسمت جانبی بیرونی گوشه چشم و در امتداد خط مژه و بلند کردن پوست و عضلات اطراف چشم چربی اضافی موجود در  بافت های زیرین پلک پایینی را خارج و یا جابجا می کند.


2- اپی کانتا پلاستی چیست؟

رایج ترین روش جراحی که برای بزرگ کردن چشم ها و باز کردن گوشه داخلی چشم به کار می رود جراحی به نام اپی کانتا پلاستی می باشد.همانطور که می دانید گوشه های داخلی چشم به علت وجود فولد یا چروک اپی کانتال (یک چین پوستی روی پلک بالایی که گوشه داخلی چشم را پوشانده است) تیز می باشد .بنابراین در حین انجام  جراحی اپی کانتا پلاستی، جراح با توجه به شکل چشم شما  میزان عرض برش قسمت داخلی چشم را مشخص کرده و سپس  با حذف فولد یا چروک اپی کانتال  گوشه داخلی چشم را ترمیم می نماید.

هزینه عمل کانتوپلاستی


ترکیب اپی کانتا پلاستی با بلفاروپلاستی

برای کسب نتیجه بهتر پیشنهاد می شود در کنار انجام این جراحی برای گرد به نظر نرسیدن چشمانتان جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی را نیز انجام دهید .با انجام هم زمان این دو عمل زیبایی می توانید شاهد درشت کردن چشمان خود باشید .در واقع این جراحی با حذف پوست پلک چه در گوشه داخلی و چه در گوشه خارجی با نمایان نمودن پلک داخلی  و افزایش طول چشم جذابیت را به چشمانتان هدیه می کند.


چه افرادی کاندیدای مناسبی برای انجام اپی کانتا پلاستی می باشند؟

اگر دارای هر یک از شرایط زیر می باشید شما فرد مناسبی برای انجام اپی کانتا پلاستی به شمار می آیید:

 1. وجود فاصله بسیار زیاد بین دو چشم
 2. کوچک بودن چشمان نسبت به صورت
 3. تمایل به داشتن چشمان درشت تر

3- کانتاپلاستی

عمل کانتا پلاستی جراحی زیبایی دیگری برای بزرگ کردن چشم به شمار می رود که با کشیده کردن چشم و افزایش طول چشم) سبب تغییر در شکل (یا موقعیت) گوشه های جانبی چشم یعنی نقاط اتصال پلک بالا و پایین می شود.

هزینه جراحی درشت کردن چشم


افراد مناسب برای  انجام کانتوپلاستی 

اگر علاقمندید تا چشمان بزرگتری داشته باشید می توانید با جراحی کانتوپلاستی به رویایتان جامه عمل بپوشانید .در صورت تمایل انتهای خارجی چشم شما به سمت بالا انجام کانتا پلاستی جانبی به شما پیشنهاد خواهد شد.کانتا پلاستی جانبی با بزرگ نمودن گوشه کناری و خارجی چشم سبب ایجاد تناسب بین صورت و چشم‌ها می‌شود.


کانتا پلاستی جانبی

در حین این جراحی با ایجاد برشی در گوشه خارجی چشم ها حالت انتهای پلک خارجی تغییر داده خواهد شد .البته بهتر است قبل از انجام این جراحی جراحی پلک پایینی و فوقانی انجام شود.

جراحی اپی کانتا پلاستی


کانتاپلاستی خارجی

کانتاپلاستی خارجی با باز نمودن گوشه چشم سبب بهبود شکل چشم افراد دارای چشم گربه ای و یا خواب آلوده خواهد شد .در این عمل با ایجاد تغییرات در گوشه خارجی چشم سبب بزرگ تر و درشت تر به نظر رسیدن چشمانتان خواهد شد .

جراحی پتوسیس


4-پتوسیس چیست؟

جراحی پتوسیس به منظور بزرگ کردن عرض چشم و ارتفاع چشم از بالا به پایین انجام می شود .در حین این عمل با کوتاه کردن عضلات نگهدارنده پلک چشم و بخیه نمودن آن ها چشم ها پهن تر بزرگ تر و زیبا تر نشان داده می شود.


مراقبت های لازم پس از انجام عمل جراحی درشت کردن چشم

تورم و کبودی ایجاد شده پس از جراحی معمولاً پس از دو تا سه هفته بهبود می یابند و بخیه ها که به اندازه یک تار مو هستند معمولاً پس از 3 تا 5 روز کشیده می شوند.بنابراین رعایت نکات زیر می تواند در بهبود سریعتر چشمان شما  موثر باشد:

 • استفاده از کمپرس سرد، تا 24 ساعت پس از عمل
 •  استعمال پماد های آنتی بیوتیک تجویز شده توسط پزشک در محل بخیه ها
 •  تمیز کردن زخم ها با آب تمیز
 • عدم وارد کردن فشار به چشم ها و بخیه ها
 • عدم استفاده از محصولات آرایشی

عوارض جراحی درشت کردن چشم چیست؟

عوارض جراحی درشت کردن چشم شامل موارد زیر می باشد برای به حداقل رساندن این عوارض توصیه می کنیم به یک جراح متبحر و بیمارستان مجهز برای انجام عمل خود مراجعه نمایید :

 •  عدم تقارن
 • ایجاد چند لایه چین پوستی
 • بروز عفونت
 • هماتوم یا خون مردگی
 • باقی ماندن جای زخم و اسکار بر روی پوست
 • قرمز شدن گوشه داخلی چشم

هزینه جراحی  درشت کردن چشم چگونه محاسبه می شود؟

هزینه جراحی درشت کردن چشم،یا هزینه کانتاپلاستی بر اساس اقدامات انجام شده و یا نوع عمل و دستمزد پزشک و هزینه های بیمارستانی محاسبه خواهد شد .


نتیجه گیری 

اگر قصد بزرگ کردن چشمانتان را دارید به یک جراح زیبایی و یا یک چشم پزشک مراجعه کنید .این که کدام یک از عمل های زیبایی نامبرده در این مقاله مناسب شماست به شکل چشم شما و نظر تخصصی جراحتان بستگی دارد .برای کشب نتیجه بهتر به جراحی حاذق و کلینیکی مجهز و معتبر مراجعه کنید و با انجام مراقبت های پس از عمل دوره نقاهت خود را کوتاه کرده و شاهد درشت شدن چشمانتان بدون ایجاد عوارض ناخواسته جانبی باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.