آشنایی با تکنیک نوین درمانی به نام لیزر کیوسوئیچ

لیزر کیوسوئیچ یکی از تکنیک های مفید برای درمان لک های ایجاد شده در اثر افزایش سن می باشد .این لیزر بیش از یک دهه مورد استفاده بوده و توانسته است به خوبی لک های تیره سطح پوست را درمان نماید .اگر علاقمندید در مورد این لیزر اطلاعات کاملتری کسب نمایید توصیه می کنیم این نوشته سلامت وب را تا انتها بخوانید.

لیزر کیوسوئیچ چیست؟

لیزر کیوسوئیچ (Q-switch) جهت از بین بردن و کمرنگ کردن لک های صورت در اثر  افزایش سن استفاده می شود .این تکنیک یکی از موثرترین  روش  ها برای درمان لک صورت می باشد.این لیزر تنها با یک جلسه می تواند ملاسما و لک التهابی صورت را کاهش داده و یا به طور کامل از بین برود.این لیزر  با طول موج خاص (۱۰۶۴ نانومتر)  بر روی پوست تابانده می شود  و توسط رنگدانه های پوست جذب می شود.

کاربرد های لیزر کیوسوئیچ

لک صورت چیست؟

لک صورت به علت اختلافی جزئی در رنگدانه های پوست به وجود می آید که با افزایش رنگدانه ها پوست تیره تر شده و سبب ایجاد لک یا ملاسما می شوند.لک ها بر اثر عواملی چون تغییرات هورمونی، عوامل ذاتی، سن و سال، استفاده از برخی داروها و …..نیز ممکن است .

چه افرادی کاندید مناسبی برای استفاده از لیزر کیوسوئیچ می باشند؟

همه افرادی که از سلامت عمومی کاملی برخوردارند و پوست تیره ای ندارند کاندید مناسبی برای استفاده از لیزر کیوسوئیچ به شمار می آیند.

نحوه انجام لیزر کیوسوئیچ به چه صورت می باشد؟

یک ماه قبل از درمان با این لیزر باید از قرار گرفتن زیاد در معرض نور خورشید اجتناب کنید.در هنگام درمان مناطق تحت درمان ابتدا دچار تورم خفیف و کبودی خفیفی می شوند و نهایتا در حدود یک هفته رنگدانه های پوست به تدریج از بین خواهند رفت. شما می توانید پس از استفاده از لیزر کیوسوئیچ به راحتی به محل کارتان بازگردید و زندگی عادی خود را از سر گیرید.برای از بین بردن لکه های کوچک رنگدانه ای چند ثانیه زمان کافیست و برای درمان کل  لکه های صورت به حدود ۳۰ دقیقه زمان نیاز دارید.برای برداشتن یک لکه ی کوچک نیاز به  ۳ جلسه ی درمانی و لکه های بیشتر به 5 تا 6 جلسه درمان نیاز خواهد داشت.

نحوه انجام لیزر کیوسوئیچ

مراقبت های لازم پس از انجام لیزر کیوسوئیچ

  • منطقه لیزر شده را با آب ولرم و صابون بشویید  و با ملایمت آن را خشک کنید.
  •  از یک کرم مرطوب کننده ی ملایم بر روی پوست خود استفاده کنید.
  • به مدت یک هفته  از قرار گرفتن در معرض تابش خورشید خودداری کنید.

مزایای استفاده از لیزر کیوسوئیچ چیست؟

  •  رفع و درمان ملاسما
  • از بین بردن لکه های قهوه ای صورت
  • از بین بردن کک و مک
  • پاک کردن تاتو
  • از بین بردن خال های مادرزادی
  • کم خطر بودن

آیا استفاده از لیزر کیوسوئیچ دردناک است؟

استفاده از لیزر کیوسوئیچ سبب سوزش کمی در ناحیه تحت درمان می شود و نیازی به استفاده از داروهای بی حسی در حین درمان نمی باشد .اما اگر پوست حساسی دارید ۳۰ دقیقه قبل از لیزر کیوسوئیچ میتوانید از یک کرم بی حس کننده استفاده کنید.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *