آشنایی با راه های مفید جهت افزایش قد

رشد قد از بدو تولد تا رسیدن به سن بلوغ ادامه دارد .بیشترین میزان افزایش قد در دختران در سنین 11 تا 18 سالگی و در پسران در سنین 13 تا 20 سالگی مشاهده می شود .البته عامل ژنتیک نقش تعیین کننده ای در میزان قد شما دارد .اما راه هایی نیز وجود دارند که می توانند تا حدودی به قد بلند شدن شما در دوره سنی ذکر شده  کمک نمایند . استفاده از حرکات ورزشی مناسب و داشتن برنامه غذایی مطلوب در افزایش قدتان تاثیر بسزایی دارد به شرط آن که به طور مستمر از این راه ها استفاده کنید و زمان دهید تا نتیجه مطلوب حاصل شود .این مطلب به معرفی  مواردی جهت افزایش قد شما پرداخته است .پیروی از این موارد می تواند سبب بلند شدن قدتان شود .
  • یوگا

یوگا ،ورزشی است که باعث سلامت ذهن و بدن شده و به بلند شدن قدتان کمک می کند یوگا بسبب کشش و تقویت و ضخیم تر شدن غضروف و ماهیچه های ستون فقرات شده و با افزایش مایع  میان دیسکهای ستون فقرات سبب افزایش قدتان می شود .

یوگا ورزش مناسبی برای افزایش قد

  • بارفیکس

میله بارفیکیس وسیله مناسبی جهت قد بلند شدن شما در منزل است .آویزان شدن از میله بارفیکس چندین مرتبه در طی روز می تواند در افزایش قد شما تاثیر گذار باشد .بآویزان شدن از میله بارفیکس چون خلاف نیروی جاذبه زمین انجام می شود باعث ضخیم شدن بافت اطراف ستون فقرات و افزایش قدتان می شود .

با بارفیکس زدن قدتان را بلند کنید

  • شنا

شنا، ورزش بسیار مفرحی است که می تواند نقش مهمی در سلامتی ما داشته باشد .یکی از فواید بی شمار این ورزش بلند شدن قد است که در بین انواع شیوه های شنا کردن شنای قورباغه در افزایش قد تاثیر بسزایی دارد .شناور بودن در آب سبب خنثی شدن نیروی جاذبه زمین شده و با کشش ماهیچه های ستون فقرات در افزایش قد مؤثر است.

شنا ورزش مفیدی برای بلن قد شدن

  • اصلاح شیوه تغذیه

در کنار تمامی موارد ذکر شده در بالا نقش تغذیه را نباید نادیده گرفت .تغذیه نیز نقش مهمی در افزایش قد داشته و پیروی از یک برنامه غذایی مناسب که شامل مصرف تمامی گروه های غذایی مانند میوه ، سبزی، پروتئین‌ ، چربی‌ و  غلات باشد به خوبی سبب افزایش قدتان می شود .بنابراین شیوه تغذیه خود را اصلاح کنید و به جای استفاده از مواد فاقد ارزش غذایی مانند چیپس و پفک از میوه ها و سبزی های تازه استفاده کنید تا سریع تر قد بلند شوید .

 

با افزودن غذاهای مفید به برنامه غذایی قدتان را بلند کنید

  • ویتامین ها

  1. ویتامین ها نقش مهمی را در تامین سلامت بدن و رشد ایفا می کنند .ویتامین آ نه تنها سبب تقویت قدرت بینایی می شود بلکه در  رشد استخوان ها موثر بوده و از این طریق در افزایش قد نیز موثر است . هویج، پرتقال، لیموترش، جگر، ماهی قزل آلا، گوجه فرنگی و…منبع غنی از این ویتامین محسوب می شوند.
  2. ویتامین دی ویتامین مهم دیگری در رشد استخوان ها به شمار می آید که کمبود آن در بدن از رشد استخوان ها جلوگیری می کند .نور خورشید ،شیر ،تخم مرغ ،غذاهای دریایی و گردو منبع غنی از این ویتامین می باشند .

نقش ویتامین ها در بلند شدن قد

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *