روش های خانگی جلوگیری از شکستن ناخن ها

چگونه از شکستگی ناخن هایمان جلوگیری کنیم؟

داشتن ناخن هایی زیبا و مستحکم دغدغه ذهنی بسیاری از بانوان است .زیبایی ناخن ها در جذابیت و زیبایی دست ها تاثیر گذار است . شکستن  و ضعیف شدن ناخن ها می تواند از زیبایی ناخن هایتان بکاهد و جلوه زشتی به دست های شما دهد  .اگر می خواهید ناخن های محکم و فولادی داشته باشید این مطلب را بخوانید تا  روش های مراقبت از ناخن  ها را فرا بگیرید. با انجام این توصیه ها ناخن هایتان از خطر شکستگی در امان مانده و سفید و زیبا می شوند.
  • استفاده از ویتامین ها در برنامه غذایی روزانه

کمبود ویتامین ها در بدن علاوه بر خطراتی که برای سلامتی ایجاد می کند یکی از علل اصلی شکستن ناخن ها می باشد .کمبود ویتامین هایی نظیر B، A و D می تواند سبب سست شدن ناخن ها و شکستگی آن ها باشد .برای رفع این مشکل از میوه ها و سبزیجات تازه استفاده کنید .مصرف انواع جوانه‌ ها از جمله جوانه گندم و  ماش در برنامه غذایی روزانه می تواند املاح و ویتامین های ضروری مورد نیاز ناخن ها  را تامین کرده و از شکستن ناخن هایتان جلوگیری کند.

استحکام ناخن ها با ویتامین ها

  • استحکام ناخن ها با ذرت

ذرت گیاه فوق العاده خوشمزه ای است که حاوی ویتامین ها و ریز مغذی های مفید بسیاری می باشد .برای استحکام ناخن ها از ذرت و خواص آن غافل نشوید دانه های ذرت را درون میکسر ریخته  و مقداری شیر پرچرب به آن بیفزایید .پس از مخلوط شدن این ترکیب را از صافی رد کنید و مایع به دست آمده را به ناخن هایتان بمالید .این محلول حاوی مقادیر بالایی از ویتامین ب ،کلسیم و آهن می باشد که در افزایش رشد و استحکام ناخن ها سودمند است.

تقویت ناخن ها با ذرت

  • استحکام ناخن ها با عسل

عسل به علت دارا بودن  ویتامین ها و مواد معدنی فراوان  در حفظ  سلامت و زیبایی ناخن ها ماده مفیدی محسوب می شود .شما می توانید جهت استحکام و تقویت ناخن هایتان  مقدار مناسبی از عسل، روغن بادام و زرده تخم مرغ را باهم مخلوط کنید و مخلوط به دست آمده را به مدت 20 دقیقه بر روی ناخن هایتان قرار دهید و پس از گذشت این زمان ناخن هایتان را بشویید و کرم مرطوب کننده مناسب پوستتان را  بر روی ناخن هایتان بمالید .استفاده از این ترکیب سبب استحکام و تقویت ناخن ها شده و سبب افزایش رشد ناخن ها نیز می شود .

استحکام ناخن ها با عسل

  • استحکام ناخن ها با تخم مرغ

راه دیگر محافظت از ناخن ها استفاده از تخم مرغ است .مقداری زرده تخم مرغ را با همان میزان آب لیموی تازه مخلوط کنید و یک شب در میان ناخن هایتان را درون این محلول قرار دهید .این محلول از پوسته پوسته شدن ناخن و پوست اطراف آن جلوگیری کرده و از شکستن ناخن هایتان جلوگیری می کند .

مقاوم کردن ناخن با تخم مرغ

  • استحکام ناخن ها با گل بابونه

استفاده طولانی مدت از لاک ها نه تنها سبب زرد شدن ناخن ها می شود بلکه آن ها را سست و شکننده می کند .برای رهایی از مشکلات ذکر شده مقداری عصاره گل بابونه را از عطاری تهیه کنید و ناخن هایتان را هر شب با این عصاره بشویید تا ناخن هایی خوش رنگ و مستحکم داشته باشید .

 

گل بابونه تقویت کننده ناخن ها

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *