راه لاغری

راه و روشهای لاغری و کاهش وزن

روشهای رسیدن به لاغری و کاهش وزن

همه ما میدانیم که پیروی از یک رژیم غذایی سالم و متعادل، همواره می تواند در جلوگیری از ابتلا به اضافه وزن و چاقی کمک کننده باشد.

مراقب عادات زندگی خود باشيد

بسیاری از عادات مربوط به سبک زندگی از دوران کودکی شکل می گیرند، پس این والدین و خانواده ها هستند که باید کودک را به سمت انتخاب های سالم نظیر پیروی از یک رژیم غذایی سالم و انجام فعالیت بدنی تشویق کنند.

پیروی از یک سبک زندگی سالم را هدف خانواده تان قرار دهید.

روش رسیدن به لاغری و کاهش وزن

تحرک و فعالیت بدني

فعال باشید. زمان هایی را برای داشتن فعالیت بدنی به خودتان و خانواده تان اختصاص بدهید. برای مثال یک برنامه خانوادگی پیاده روی، دوچرخه سواری یا کوهنوردی را تنظیم کنید.

کنترل کالری و وعده های غذايي

یک برنامه غذایی سالم را دنبال کنید، مواد غذایی سالم را انتخاب کنید و میزان کالری که خودتان و خانوادتان باید در طول روز مصرف کنند را در نظر داشته باشید.

راه لاغری

بر اندازه هر وعده غذایی که مصرف می کنید ، نظارت داشته باشید. در فست فود ها و دیگر رستوران ها به اندازه غذایی که برایتان سرو می شود توجه کنید. در برخی رستوران ها یک وعده اغلب برای دو یا سه نفر کافی است.

زمان هایی را که مقابل مانتور می نشینید را کاهش دهید. بهتر است  زمانی را که صرف تماشای تلویزیون، استفاده از رایانه و انجام بازی های رایانه ای می کنید را محدود نمایید چرا که این کار ها فعالیت بدنی شما را کم می کنند. پزشکان توصیه می کنند روزانه تنها ۲ ساعت یا کمتر را برای نگاه کردن به صفحه مانیتور یا تلوزیون اختصاص دهید.

و در پایان همواره وزن خود ، شاخص توده بدنی  و اندازه دور کمرتان را کنترل نمایید.

منبع : انجمن بیماریهای خاص

ویرایش و گردآوری : سلامت وب

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *