مراحل آمادگی قبل از جراحی بینی

توصیه ها و نکات مهمی که قبل از جراحی بینی باید رعایت کرد.

استحمام شب قبل از عمل بینی

بهتر است در روز قبل از عمل استحمام کنید تا نیازی به حمام کردن تا دو روز بعد از جراحی نداشته باشید .همچنین روز عمل از مصرف فراورده های آرایشی خوداری نمایید.
علت ممنوعیت حمام پس از عمل بینی به دلیل خیس نشدن پانسمان روی بینی و شل شدن آن است و نیز ممکن است در روزهای اول بعد از عمل ،  فرد حین حمام کردن سر بخورد و بینی آسیب ببیند.در صورت نیاز به استحمام ، همراه باید حضور داشته باشد.

بهترین فصل برای عمل بینی

بعضی فصل گرم و بعضی ها فصل دیگری را برای عمل بینی پیشنهاد میکنند.اما بهترین زمان برای جراحی بینی زمانی است که شما بتوانید حداقل ده روز استراحت کنید.محدودیتی برای انجام جراحی وجود ندارد. در تمامی فصول می توان جراحی بینی را انجام داد و فصل خاصی را نمی توان مطرح کرد .

توصیه های قبل از جراحی بینی

چه داروهایی قبل از عمل بینی نباید استفاده کرد؟

مصرف ایپوپروفن وآسپرین و ویتامین E و روغن ماهی وامگا3 نیزمکمل های گیاهی ( مثل جینکو- جنزینگ- سیر ) و داروهایی که باعث رقیق شدن خون می شوند، پرهیز نمایید.
همچنین از مصرف دخانیات بخصوص سیگار و قلیان به مدت دو هفته قبل از عمل خودداری نمایید.

آیا قبل از عمل بینی چیزی نباید خورد؟

خیر، باید ناشتا باشید و چیزی نخورید.بهتر است شب قبل از عمل نیز غذای سبک میل کرده باشید.

مراحل عمل جراحی ببنی

پس از پذیرش به شما سرم وصل می گردد.
و قبل از عمل با تزریق آمپول بی هوشی به خواب عمیق فرو مى روید .متخصص بی هوشی توسط ماسک و نیز لوله ای از راه دهان ،اکسیژن لازم را به بدن شما می رساند.
عمل حدود دو ساعت طول می کشد.فشار خون ، نبض و علائم حیاتی شما به صورت مرتب کنترل می شود. بعد از اتمام عمل، ظرف چند دقیقه به هوش می آیید و به بخش ریکاوری منتقل می گردید.

قبل از جراحی بینی چه کنیم

آیا عمل بینی درد دارد؟

خیر، فقط پس از عمل به دلیل وجود پانسمان داخل بینی نمى توانید  از راه بینی تنفس کنید و باید از راه دهان نفس بکشید.شاید کمی گلو درد داشته باشید که به دلیل اثر فشار لوله بیهوشی است که ظرف چند روز آینده بهتر می شود.

آیا بعد از عمل بینی میتوان چیزی خورد؟

خیر ،تا ٨ ساعت بعد از عمل چیزی نخورید و شروع رژیم غذایی با خوردن سوپ هست.  بعد از آن دستورات غذایی لازم به شما داده می شود.
به طور معمول پس از شروع رژیم غذایی مى توان شما را مرخص کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *